POLSKA

WOŚP. Dwa tygodnie pociągiem z Chin. Kardiomonitory trafią do 44 szpitali

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19.

Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.

100 kardiomonitorów Mindray Benevision N12 to jeden z ważniejszych i droższych zakupów dokonanych przez Fundację WOŚP w ramach walki z koronawirusem.

Urządzenia umożliwiają dokładne monitorowanie wszystkich podstawowych parametrów życiowych pacjenta, jak choćby EKG, temperatura, saturacja czy ciśnienie krwi. Stanowią nieodzowne wyposażenie wielu oddziałów szpitalnych, a w szczególności tych, na których chorzy oddychają za pomocą respiratora i wymagają stałej kontroli parametrów. Są odpowiednie do wykorzystania u pacjentów z każdej grupy wiekowej, począwszy od noworodków.

Kardiomonitory Mindray Benevision N12 są ponadto wyposażone w unikatowe oprogramowanie nView, które umożliwia personelowi w pełni zdalną obsługę, podgląd bieżących parametrów i sterowanie alarmami z innego pomieszczenia za pomocą komputera. Jest to funkcja szczególnie ważna w dobie koronawirusa – pozwalająca na zwiększenie bezpieczeństwa personelu medycznego oraz zaoszczędzenie środków ochrony osobistej.

Sprzęt trafi w sumie do 44 placówek w całej Polsce, w niektórych, jak np. Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya w Warszawie, już działa.

Fundacja WOŚP od połowy marca prowadzi działania związane z COVID-19. Orkiestra zamówiła dla polskich szpitali m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 71 respiratorów czy 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, 75 000 przyłbic i 10 000 masek sportowych, które mogą służyć w charakterze wielorazowych masek ochronnych. Fundacja otrzymała także w darze 3 000 masek sportowych, 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej oraz 3 zestawy EKG z modułem do zdalnego opisywania badań. Na wsparcie walki z epidemią koronawirusa Fundacja przeznaczyła dotąd około 50 mln PLN. Zakupy finansowane są m.in. dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny na walkę z koronawirusem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button