MOTOSPORT

WEC. 6 Hours of Fuji. Robert Kubica doprowadził do karambolu

World Endurance Championship

Sześciogodzinny wyścig mistrzostw świata World Endurance Championship (WEC) w klasie Hypercar wygrał zespół Porsche Penske.

W siódmej rundzie team AF Corse, którego kierowcą jest Robert Kubica, zajął 12. miejsce na japońskim torze Fuji.

2 tygodnie temu kierowcy AF Corse: Kubica, Rosjanin z izraelskim paszportem Robert Szwarcman oraz Chińczyk Yifei Ye triumfowali na torze w amerykańskim Austin.

Kubica w Ferrari 499P uderzył w Porsche Francuza Frederica Makowieckiego, a ten wpadł na samochód Ferrari numer 51, który poleciał w Alpine numer 35. Kubica otrzymał za to karę i musiał zjechać do alei serwisowej na 30 sekund.

#6 Porsche Penske wygrało wyścig 6 Hours of Fuji, zespół #15 BMW był drugi, a trzeci #36 Alpine.

#12 Jota wywalczyła Puchar Świata FIA dla Zespołów Hypercar.

W klasyfikacji generalnej WEC w klasie Hypercar prowadzi pierwszy brytyjski zespół Hertz Team Jota (na Fuji był piąty).

W klasie LMGT3 swój pierwszy triumf odniosła #54 Vista AF Corse.

Ostatnia runda w Długodystansowych Mistrzostwach Świata zakończy się 2 listopada w Bahrajnie.