PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

UEFA Liga Narodów. Blamaż polskich piłkarzy – jak zawsze! Cristiano Ronaldo pokonał Roberta Lewandowskiego

UEFA Nations League. Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Reprezentacja Polski uległa 1:3 Portugalii w meczu trzeciej kolejki dywizji A Ligi Narodów.

Biało-czerwoni nie byli w stanie pokonać Cristiano Ronaldo, Rafaela Leao i spółki.

Polska piłka nożna to dno! Każdy o tym wie. Wystarczy, że Polacy zmierzą się z minimum przeciętniakami i już mają problem, by wygrać, a nie mówiąc o zremisowaniu. Często przegrywali z najgorszymi drużynami świata!

Tutaj, z Portugalczykami, byli tylko ich tłem. Niech cieszą się, że przegrali tylko tyle…

UEFA Liga Narodów. Polska – Portugalia (fot. Adam Długosz / Kronika24.pl)

– Cieszę się, że od ostatniego zgrupowania poprawiła się sytuacja klubowa naszych zawodników. Istotne jest też to, że nowy zawodnicy, których wprowadzamy do zespołu, będą mogli sprawdzić się na tle najsilniejszych drużyn – zapowiadał na konferencji przed meczem z Portugalią selekcjoner Michał Probierz. Trener biało-czerwonych nie rzucał słów na wiatr i dla jednego z debiutantów znalazł miejsce nawet w podstawowym składzie. Maximillian Oyedele rozpoczął mecz w środku pola, gdzie miał asekurować bardziej ofensywnie usposobionych Piotra Zielińskiego i Sebastiana Szymańskiego. Dwóch kolejnych debiutantów usiadło zaś na ławce rezerwowych: Michael Ameyaw oraz Bartosz Mrozek, który z reprezentacją trenował już przed miesiącem, ale w kadrze meczowej znalazł się po raz pierwszy.

Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak (fot. Jacek Szydłowski/PGE Narodowy)

Dla wyżej wymienionych zawodników Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań są to początki w seniorskim zespole narodowym. Na przeciwnym biegunie znajdują się Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak, którzy zakończyli reprezentacyjne kariery, a w sobotę zostali uroczyście pożegnani przez kibiców.

Fani szczelnie wypełnili trybuny Narodowego i w piękny sposób, wyjątkowo głośną owacją podziękowali byłem już piłkarzom reprezentacji Polski, którzy łącznie w narodowych barwach zagrali 184 spotkania.

W 26. minucie po długim podaniu Rubena Nevesa za linię obrony biało-czerwonych Cristiano Ronaldo zgrał piłkę głową do Bernardo Silvy, który bez przyjęcia kopnął obok bezradnego Łukasza Skorupskiego.

Jedenaście minut później Rafael Leao w sytuacji sam na sam z Łukaszem Skorupskim trafił w słupek. Do odbitej piłki dopadł jednak Cristiano Ronaldo i zdobywszy 133. bramkę w narodowych barwach podwyższył prowadzenie Portugalczyków.

Cristiano Ronaldo (fot. Jacek Szydłowski/PGE Narodowy)

W 78. minucie Kacper Urbański krótkim podaniem wprowadził w pole karne Piotra Zielińskiego, który precyzyjnym strzałem wykorzystał zespołową akcję biało-czerwonych.

W 88. minucie Portugalczycy ruszyli z kontrą, która zakończyła się trzecim golem dla gości, gdy Jan Bednarek pechowo przeciął dośrodkowanie Nuno Mendesa.

Cristiano Ronaldo był o klasę wyżej od Roberta Lewandowskiego.

Ostatecznie Polacy przegrali więc z Portugalczykami 1:3. Biało-czerwoni pozostają na trzecim miejscu w tabeli grupy A1 Ligi Narodów. Kolejne spotkanie rozegrają we wtorek 15 października na Narodowym w Warszawie. Przeciwnikiem reprezentacji Polski będzie reprezentacja Chorwacji.

UEFA Liga Narodów. Polska – Portugalia (fot. Jacek Szydłowski/PGE Narodowy)

Polska – Portugalia 1:3 (0:2)

Gole: Piotr Zieliński 78’ – Bernardo Silva 26’, Cristiano Ronaldo 37’, Jan Bednarek 88’ (sam.)

Polska: 1. Łukasz Skorupski – 4. Sebastian Walukiewicz (46’ 14. Jakub Kiwior), 5. Jan Bednarek, 3. Paweł Dawidowicz – 19. Przemysław Frankowski, 17. Maximillian Oyedele (66’ 8. Jakub Moder), 10. Piotr Zieliński, 20. Sebastian Szymański (84’ 23. Krzysztof Piątek), 21. Nicola Zalewski (76’ 15. Michael Ameyaw) – 9. Robert Lewandowski, 11. Karol Świderski (76’ 7. Kacper Urbański)

Portugalia: 1. Diogo Costa – 5. Diogo Dalot, 3. Ruben Dias, 13. Renato Veiga, 19. Nuno Mendes – 18. Ruben Neves (90+1’, 16. Otavio), 8. Bruno Fernandes (90+1’ 6. Samuel Costa), 10. Bernardo Silva – 14. Pedro Neto (82’ 2. Nelson Semedo), 7. Cristiano Ronaldo (63’ 9. Francisco Trincao) , 17. Rafael Leao (63’ 21. Diogo Jota)

Sędzia: Serdar Gözübüyük (Holandia)

Żółte kartki: Sebastian Walukiewicz 45+1’, Przemysław Frankowski 51’, Krzysztof Piątek 89’, Łukasz Skorupski 89’ – Pedro Neto 32’

Widzów: 56854