PIŁKA NOŻNA

UEFA Liga Europy. Czekali na to ponad 12 lat! Wisła Kraków pokonała KF Llapi

UEFA Europa League

Wiślacy w pierwszym spotkaniu wygrali z kosowskim KF Llapi 2:0 w ramach w meczu 1. rundy Ligi Europy.

Biała Gwiazda – 13. mistrz Polski czekał na zwycięskie spotkanie w ramach europejskich pucharów ponad 12 lat.

Powrót Wisły Kraków do europejskich pucharów nie mógł się lepiej rozpocząć! Już w 2. minucie po długim wrzucie z autu i zamieszaniu w polu karnym rywali do piłki dopadł Igor Sapała. Środkowy pomocnik mocnym strzałem po długim słupku otworzył wynik zawodów. Piłka otarła się jeszcze o metalową konstrukcję, jednak nie przeszkodziło jej to, aby znaleźć się w siatce.

Potem jak to bywa w polskich klubach mecz był tak nudny jak flaki z olejem.

Dopiero w piątej – ostatniej – doliczonej minucie Wiśle udało się wywalczyć rzut rożny. Głęboko bite dośrodkowanie w walce w powietrzu przeciął aktywny w końcówce Joseph Colley, a piłka ku niezadowoleniu trybun trafiła raz jeszcze w poprzeczkę. Bezpańską futbolówkę zebrał jednak niezawodny Angel Rodado i plasowanym celnym strzałem zdobył bramkę, ustalając wynik pierwszego meczu na 2:0. Szkoleniowiec kosowskiej drużyny wyraźnie był tym faktem niepocieszony, za co otrzymał on czerwoną kartkę.

Już za tydzień zaplanowano rewanż na wyjeździe w Podujevie.

Zwycięzca dwumeczu powalczy w drugiej rundzie Ligi Europy z Rapidem Wiedeń. Zaś pokonani w Lidze Konferencji z Broendby IF.

Europejskie puchary polskich klubów

Liga Mistrzów. Jagiellonia Białystok 23 lub 24 lipca zmierzy się z FK Paneveżys lub HJK Helsinki.

Liga Konferencji Europy. Śląsk Wrocław i Legia Warszawa. 25 lipca rozegrają spotkania 2. rundy eliminacji LKE – Śląsk z FC Ryga, a Legia z Carenfarton Town FC lub Crusaders FC.

Wisła Kraków – KF Llapi 1932 2:0 (1:0)