FESTIWALEKONCERTY

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 – Cigarettes After Sex. Kolejne ogłoszenie

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Gwiazda alternatywnego popu, wybitni twórcy ambitnej elektroniki i mistrzowie hipnotycznej muzyki klubowej zagrają w Katowicach.

Między 11 a 14 czerwca usłyszymy wyjątkowe występy artystów, którzy elektryzują publiczność na całym świecie.

Największą gwiazdą wśród zaproszonych artystów jest bez wątpienia amerykański zespół Cigarettes After Sex. Mówią o sobie, że grają „ambient pop”, ale w ich twórczości można doszukać się również shoegaze, slowcore i elementów dream popu. Zespół budował popularność publikując luźne single, covery i wiralowe klipy na YouTube. Pierwszy studyjny album grupy ukazał się w 2017 roku, a jego następca „Cry” trafił na sklepowe półki jesienią 2019 roku. Płyta została nagrana podczas nocnych sesji w willi na Majorce. „To medytacja na temat miłości i seksualności w XXI wieku” – tak opisał ostatnią płytę dziennik The Independent. Piosenki z tej doskonałej płyty zabrzmią w czerwcu na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Ambitną elektronikę reprezentować będą dwaj wyjątkowi brytyjscy twórcy. Floating Points to kompozytor, producent i DJ z Londynu. Przestrzenne i melodyjne wydawnictwa zdobyły uznanie krytyków i słuchaczy za wypełnienie luki między taneczną elektroniką, jazzem a muzyką klasyczną i eksperymentalną. Jesienią 2019 roku nakładem Ninja Tune ukazał się album „Crush”, pełny zaawansowanej, agresywnej elektroniki z inspiracjami z IDM i UK Garage. Ten materiał z pewnością zabrzmi w Katowicach.

Równie intrygującą mieszankę prezentuje Andy Stott. Twórczość artysty unika jednoznacznej klasyfikacji, poruszając się od zmutowanego house, przez unikalne podejście do grime, po szalony footwork. Głębokie, wielowarstwowe struktury jego produkcji zachwycają dziwacznym pięknem. Podczas występów na żywo korzysta głównie z hardware, porzucając klubowy wymiar twórczości i prezentując złożone narracje muzyczne. Możemy spodziewać się niespodziewanego.

Na festiwalu nie zabraknie też znakomitych didżejów. DJ Tennis to m.in. założyciel i szef wytwórni Life & Death. Wytwórnia wypromowała własny styl melodyjnej muzyki na styku techno i house, reprezentowany m.in. przez odkryty przez Tennisa duet Tale Of Us. Wielka charyzma, hipnotyczne sety i wyjątkowe, intymne brzmienie zapewniło DJ Tennisowi światowy sukces. W czerwcu zagra w Katowicach!

Dzięki szerokiej selekcji muzycznej i doskonałej technice, Gerd Janson stał się jednym z najbardziej cenionych DJ-ów house’owych na świecie. To także założyciel i szef prestiżowej wytwórni Running Back oraz współtwórca duetu producenckiego Tuff City Kids. Nazywano go nawet „ulubionym DJ-em Twoich ulubionych DJ-ów”. Wszechstronność i bezgraniczna miłość do muzyki to znak charakterystyczny przykuwających uwagę setów Gerda Jansona.

Obecne ogłoszenie gwiazd 15. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice zamyka charyzmatyczna francuska didżejka. Zaraźliwa energia i muzyczna wszechstronność zaprowadziły Jennifer Cardini na szczyt sceny elektronicznej. Artystka prezentuje unikalny styl niespiesznego budowania atmosfery i uderzającej pulsującej energii, opartej o wyrafinowane techno, electro i house.

To dopiero początek odsłaniania programu 15. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice! Kolejne ogłoszenia już niebawem! Wciąż dostępne są karnety 3-dniowe i karnety 2-dniowe
w promocyjnej cenie, która będzie obowiązywać do wyczerpania puli. Podobnie jak w 2019 roku, festiwalowa niedziela będzie darmowa. Odbędzie się wówczas kolejny Fajrant!, czyli darmowy, taneczny maraton na katowickich Sztauwajerach.

Tauron Nowa Muzyka Katowice
11.06 – 14.06.2020

● Underworld ● Cigarettes After Sex ● Floating Points ●
● Anna Calvi ● Soap&Skin ● Acid Arab live ●
● Andy Stott ● DJ Tennis ● Gerd Janson ●
● Jennifer Cardini ● Rival Consoles ● SEED Ensemble ● Afrodeutsche

ARTYŚCI:

Cigarettes After Sex

Amerykański zespół założony w 2008 roku w El Paso w Teksasie. Sami mówią o sobie, że grają „ambient pop”, ale w ich twórczości można doszukać się również shoegaze, slowcore i elementów dream popu. Liderem i założycielem grupy jest wokalista i gitarzysta Greg Gonzalez, a towarzyszą mu obecnie klawiszowiec Josh Marcus, basista Randy Miller i perkusista Jake Tomsky. Debiutancki materiał grupy ujrzał światło dzienne w 2012 roku, zdobywając szeroką popularność dzięki singlowi „Nothing’s Gonna Hurt You Baby”. EP-ka została nagrana na klatce schodowej uniwersytetu Teksasu, dzięki czemu brzmiała wyjątkowo przestrzennie i eterycznie. Zespół budował popularność publikując luźne single, covery i wiralowe klipy na YouTube. Pierwszy studyjny album grupy ukazał się w 2017 roku, a jego następca „Cry” trafił na sklepowe półki jesienią 2019 roku. Płyta została nagrana podczas nocnych sesji w willi na Majorce. „To medytacja na temat miłości i seksualności w XXI wieku” – tak opisał ostatnią płytę dziennik The Independent.

Floating Points

Sam Shepherd to artysta i producent z Londynu, który rozpoczął nagrywanie jako Floating Points w 2008 roku. Po wydaniu serii nieoficjalnych singli otworzył własną wytwórnię Eglo Records. Jej nakładem ukazywały się kolejne, coraz bardziej przestrzenne i melodyjne wydawnictwa artysty. W 2015 roku artysta opublikował długogrający debiut „Elaenia”. Album zdobył uznanie krytyków i słuchaczy za wypełnienie luki między taneczną elektroniką, jazzem i klasycznymi korzeniami Shepherda. Po nim przyszła kolej na „Reflections – Mojave Desert”, krótki film i towarzyszącą mu ścieżkę dźwiękową, które powstały na amerykańskiej pustyni. Jesienią 2019 roku nakładem Ninja Tune ukazał się album „Crush”, pełny zaawansowanej, agresywnej elektroniki z inspiracjami z IDM i UK Garage.

Andy Stott

Od momentu debiutu w 2005 roku, opublikował kilkanaście EP-ek i cztery albumy pod własnym nazwiskiem. Jego liczne produkcje tworzone pod pseudonimem Andrea ukazywały się także w ramach projektu Millie & Andrea, współtworzonego z Milesem Whittakerem z Demdike Stare. Twórczość artysty unika jednoznacznej klasyfikacji, poruszając się od zmutowanego house, przez unikalne podejście do grime, po szalony footwork. Głębokie, wielowarstwowe struktury jego produkcji zachwycają dziwacznym pięknem. Album „Luxury Problems” z 2012 roku trafił na listę 100 najlepszych albumów dekady przygotowaną przez wpływowy Pitchfork. Podczas występów na żywo korzysta głównie z hardware, porzucając klubowy wymiar twórczości i prezentując głównie złożone narracje muzyczne.

DJ Tennis

Założyciel i szef wytwórni Life & Death. Doświadczenie w branży muzycznej zdobywał jako menedżer tras zespołów punkowych i organizator alternatywnych wydarzeń muzycznych we Włoszech. Później założył pierwszą we Włoszech agencję bookingową zajmującą się jedynie muzyką elektroniczną. Pierwsze kroki jako DJ stawiał na studiach, by zdobyć pieniądze na utrzymanie. Profesjonalną karierę didżejską i producencką rozpoczął dopiero w 2010 roku, gdy założył Life & Death. Wytwórnia wypromowała własny styl melodyjnej muzyki na styku techno i house, reprezentowany m.in. przez odkryty przez Tennisa duet Tale Of Us. Wielka charyzma, hipnotyczne sety i wyjątkowe, intymne brzmienie zapewniło twórcy Life & Death światowy sukces.

Gerd Janson

Dzięki szerokiej selekcji muzycznej i doskonałej technice, Gerd Janson stał się jednym z najbardziej cenionych DJ-ów house’owych na świecie. To także założyciel i szef prestiżowej wytwórni Running Back oraz współtwórca duetu producenckiego Tuff City Kids. Dorastał na obrzeżach Frankfurtu, gdzie jako nastolatek odkrył muzykę elektroniczną. Fascynacja techno i house zaprowadziła go do roli DJ-a rezydenta kultowego klubu Robert Johnson. Od założenia Running Back jego pozycja na scenie rosła z roku na rok. Nazywano go nawet „ulubionym DJ-em Twoich ulubionych DJ-ów”. Od kilku lat Gerd Janson grywa regularnie na wszystkich kontynentach i coraz większej liczbie festiwali. Wszechstronność i bezgraniczna miłość do muzyki to znak charakterystyczny jego setów.

Jennifer Cardini

Francuska didżejka, która obecnie mieszka w Kolonii i prowadzi też własną, wpływową wytwórnię Correspondant. Zaraźliwa energia, ogromna charyzma i muzyczna wszechstronność zaprowadziły ją na szczyt sceny elektronicznej. Przez lata budowała reputację będąc rezydentką topowych klubów Paryża, jak Rex Club i Le Pulp, obecnie występuje regularne w takich kultowych miejscach, jak Panorama Bar i Fabric.. Jennifer Cardini prezentuje unikalny styl niespiesznego budowania atmosfery i pulsującej energii opartej o wyrafinowane techno, electro i house.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button