SZCZECIN

Szczecin. Matka zostawiła półtoraroczne dziecko w rozgrzanym samochodzie. Chłopiec zmarł

Zachodniopomorskie

W Szczecinie dziecko zmarło w samochodzie.

38-latka zapomniała o zostawieniu dziecka w żłobku, które pozostało w pojeździe na parkingu przed miejscem pracy. Wcześniej zawiozła do przedszkola drugie swoje dziecko.

Półtoraroczny chłopiec został w rozgrzanym promieniami słonecznymi samochodzie przez wiele godzin.

Do tej tragedii doszło 22 czerwca. Po godz. 16 kobieta ta po pracy, najpierw pojechała po starsze dziecko, a potem do żłobka. Tam poinformowano ją, że nie przywiozła chłopca do tej placówki.

Wówczas 38-latka zauważyła go w aucie. Dziecko nie dawało już oznak życia. Pogotowie ratunkowe przyjechało na miejsce, ale reanimacja nic nie pomogła.

Policja i prokuratura zajmują się teraz tą sprawą.

Wystarczy tylko chwila, aby doprowadzić do tragedii. Nigdy nie zostawiajmy dziecka samego w samochodzie, szczególnie w czasie upałów. Temperatura w rozgrzanym aucie sięga nawet do 50- 60 stopni!

W upały nie zostawiajmy w pojazdach dzieci i zwierząt nawet na chwilę

Policjanci apelują szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich podopiecznych samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja.

Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś życie.

Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba, czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button