INNEWODNY

St. Catharines. Jessica Sobocińska i Katarzyna Wełna mistrzyniami świata w wioślarstwie

Konkurencja - dwójka bez sterniczki

Jessica Sobocińska i Katarzyna Wełna wywalczyły złoty medal w konkurencji dwójki bez sterniczki wagi lekkiej w mistrzostwach świata w St. Catharines.

W Kanadzie odbyły się mistrzostwa świata juniorów, młodzieżowców i seniorów w konkurencjach nieolimpijskich. Jessica Sobocińska i Katarzyna Wełna bez żadnych problemów pokonała dwie pozostałe osady i wywalczyła złoty medal w swojej konkurencji.

Polki pobiły rekord świata: dopłynęły w czasie 07:17.02, mając ponad 11 sekund przewagi nad drugimi Peruwiankami.

Nasi młodzieżowi reprezentanci Polski wrócili z St. Catherines z trzema medalami.

Mistrzostwa świata juniorów w St. Catharines: Do medalu zabrakło… 0,002 sekundy

W niedzielę w St. Catharines zakończyły się mistrzostwa świata juniorów. Polskie osady nie wywalczyły medali, choć zabrakło bardzo niewiele.

Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x) zaczęły spokojnie, ale w drugiej części dystansu sukcesywnie odrabiały straty do czołówki. Na finiszu mocno zaatakowały i przekroczyły linię mety równo z trzecimi Niemkami. Oficjalny czas obu osad był taki sam: 07:00.41. Okazało się jednak, że rywalki były szybsze o… 0,002 sekundy. Złoto wywalczyły Włoszki, a srebro Brytyjki.

Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) zajęli szóste miejsce w finale A (06:29.47). Złoto wywalczyli Niemcy, srebro Włosi, a brąz – Czesi.

Wiktor Sobieszek i Filip Maćkowiak (JM2x) wygrali finał B (06:48.98) i uplasowali się na siódmym miejscu w dwójkach podwójnych.

Z kolei Dominik Syposz (JM1x) zajął drugie miejsce w finale B (07:31.17) i zakończył regaty na ósmej pozycji.