Decyzją Sądu, Rafał D. został tymczasowo aresztowany.
16 lipca 2024 r. na polecenie prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, funkcjonariusze CBŚP oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Wrocławia i Opola zatrzymali kolejną osobę powiązaną z zabójstwem mieszkańca Zgorzelca w 1997 r.
W wyniku skrupulatnego zbadania materiału dowodowego funkcjonariusze Zarządu we Wrocławiu CBŚP wraz z prokuratorem Dolnośląskiego Pionu Zamiejscowego Prokuratury Krajowej odtworzyli przebieg egzekucji wykonanej na Dariuszu Ch. i ustalili grono zabójców.
Materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie sprawców zbrodni i przedstawienie im zarzutów o czyn z art.148 d. k.k.
W tej samej sprawie w dniu 6 lutego 2024 r. na polecenie prokuratora funkcjonariusze z Zarządu we Wrocławiu CBŚP zatrzymali 3 osoby, które decyzją Sądu zostały tymczasowo aresztowane.
Śledztwo ws. „wojny spirytusowej” zwanej także „wojną zgorzelecką” dotyczyło działalności zorganizowanych grup przestępczych na terenie obecnych województw dolnośląskiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego. Ich członkowie w latach 90-tych, walcząc o wpływy i dominację, popełnili wiele brutalnych przestępstw. Śledztwo jest nadal w toku.
Zatrzymano kolejną osobę w śledztwie ws. NCBIR
Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, w związku z działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej.
27 czerwca 2024 r., na terenie województwa wielkopolskiego, funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, działającego w zorganizowanej grupie przestępczej, który pełnił funkcję prezesa zarządu spółki akcyjnej. W toku realizacji zabezpieczono dokumentację oraz elektroniczne nośniki danych, użytkowane przez podejrzanego.
Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie prowadzą śledztwo w sprawie przestępstw polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Popełniano je w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, działającej w latach 2019-2020. Jej celem było osiąganie korzyści majątkowych pochodzących z oszustw polegających na wykorzystaniu spółki akcyjnej do wprowadzania środków pochodzących z dofinansowania celem nielegalnego zwrotu wkładu inwestora oraz uzyskania korzyści majątkowych.
W szczególności chodzi o fundusz wpisany na listę projektów BRIdgeAlfa, dysponujący środkami unijnymi pochodzącymi z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dodatkowo wyprowadzano środki przyznane przez NCBIR na realizację grantu poprzez wystawianie fikcyjnych faktur przez siatkę powiązanych ze sobą podmiotów. W wyniku działań grupy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poniosło szkodę w wysokości 800 tys. złotych.