TENIS

Roland Garros. Thriller z happy endem. Iga Świątek pokonała Naomi Osakę po trzech godzinach gry

French Open

Niesamowity thriller, ale z happy endem, zafundowała kibicom liderka rankingu WTA Iga Świątek w drugiej rundzie Roland Garros.

Trzykrotna triumfatorka paryskiej imprezy (z lat 2020, 2022-23) obroniła piłkę meczową, zanim pokonała byłą numer jeden na świecie Japonkę Naomi Osakę 7:6 (7-1), 1:6, 7:5. Spotkanie trwało blisko trzy godziny i zapewne przejdzie do historii kobiecego tenisa.

W trzeciej rundzie Polka spotka się ze zwyciężczynią przerwanego przez deszcz pojedynku Czeszki Marie Bouzkovej z Chorwatką Janą Fett (mecz przełożono na czwartek przy stanie 6:2, 1:0 dla Czeszki).

Wcześniej raszynianka na paryskich kortach położonych na obrzeżach Lasku Bulońskiego w pierwszej rundzie pokonała 6:1, 6:2, zajmującą 148. miejsce na świecie, Francuzkę Leolią Jeanjean.

Przed południem występ w drugiej rundzie #RG24 rozpoczął Hubert Hurkacz z Amerykaninem Brandonem Nakashimą, ale przy stanie 5:6 w pierwszym secie musieli się udać do szatni. Wznowią rywalizację też w czwartek o godzinie 11.00.

French Open 2024. Przegrana Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch przegrała z rozstawioną z nr 10. Darią Kasatkiną 5:7, 1:6. w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open. Tenisistki rywalizowały przez 86 minut na korcie Suzanne Lenglen, drugim co do wielkości obiekcie w Laku Bulońskim pod rozsuniętym dachem.

Fręch czeka jeszcze w #RG24 występ w deblu u boku Bułgarki Wiktorii Tomowej. Ich pierwszymi rywalkami będą Amerykanki Sofia Kenin i Bethanie Mattek-Sands.