Roland Garros. Pięciosetowy thriller Huberta Hurkacza na French Open

Tenis na świecie

Od pięciosetowego pojedynku Hubert Hurkacz, ósmy w rankingu ATP Tour, rozpoczął występ w wielkoszlemowym Roland Garros.

W niedzielę polski tenisista pokonał 4:6, 6:3, 3:6, 6:0, 6:3 Japończyka Shintaro Mochizukiego (163. na świecie), który wcześniej w Paryżu przeszedł zwycięsko trzy rundy eliminacji.

Mecz trwał blisko trzy godziny, ale z godzinną przerwą wymuszoną przez intensywne opady deszczu przy stanie 5:2 dla wrocławianina w decydującej partii. Kolejnym rywalem Hurkacza w RG24 będzie w środę Amerykanin Brandon Nakashima, 84. na świecie.

W poniedziałek obronę tytułu rozpocznie Iga Świątek, która w drugim meczu na korcie centralnym im Philippe’a Chatriera spotka się Francuzką Leolią Jeanjean, która awansowała do głównej drabinki z kwalifikacji. Na zwyciężczynię już czeka była numer jeden na świecie Japonka Naomi Osaka.

Iga rozpocznie zmagania na French Open na korcie centralnym (Philippe’a Chatriera) po godzinie 13:30.

Już o godz. 11.00, na kort nr 9. wyszła Magda Linette. Zawodniczka ta zagrała z Ludmiłą Samsonową, rozstawioną z nr 17. W poniedziałek Polka uległa w ciągu 68 minut 1:6, 1:6 Rosjance.

Zawodniczka ta wystąpi jeszcze na paryskich kortach ziemnych w deblu razem z Amerykanką Bernardą Perrą a ich rywalkami będą Włoszki Angelica Moratelli i Camilla Rosatello.

Natomiast we wtorek w 1. rundzie w Paryżu wystąpi Magdalena Fręch, a jej rywalką będzie Daria Kasatkina, numer 10. w drabince.