Roland Garros. Hubert Hurkacz lepszy w dwudniowym i deszczowym pojedynku. Awans do trzeciej rundy French Open

Polscy tenisiści

Drugi mecz w Roland Garros 2024 wygrał w czwartek Hubert Hurkacz, rozstawiony z numerem ósmym.

Polak, ósmy w rankingu ATP Tour, pokonał 6:7 (2-7), 6:1, 6:3, 7:6 (7-5) Amerykanina Brandona Nakashimę, 84. na świecie.

Trwający trzy godziny i 20 minut mecz rozpoczął się w środę przed południem, ale został przerwany przez deszcz przy stanie 5:6 w pierwszym secie. Gier na kortach otwartych nie udało się w środę wznowić, więc wszystkie przełożone zostały na dzień następny.

Natomiast w czwartek spotkanie przerwała intensywna ulewa z piorunami na blisko pięć godzin, przy 5:5 w czwartej partii.

Przeciwnikiem Hurkacza w 1/16 finału będzie Denis Shapovalov (tenisista pochodzenia rosyjsko-żydowskiego), który w czwartek pokonał Amerykanina Francisa Tiafoe (nr 25. w drabince).

Mecz w 3. rundzie odbędzie się w sobotę 1 czerwca.