Roland Garros. Ekspresowy „rowerek” Igi Świątek. Zdeklasowała Rosjankę Potapową. Awans do ćwierćfinału French Open

Korty tenisowe w Paryżu

Na półmetku wielkoszlemowego Roland Garros 2024 Iga Świątek bez straty seta osiągnęła ćwierćfinał paryskiej imprezy, a zajęło jej to zaledwie… 39 minut.

W niedzielę liderka rankingu WTA wręcz zdeklasowała 41. w klasyfikacji tenisistek, pokonując 6:0, 6:0 Rosjankę Anastazję Potapową, która w całym pojedynku zdobyła tylko 10 punktów.

Polka jest coraz bliżej czwartego tytułu w stolicy Francji, w której triumfowała w 2020 roku i w ostatnich dwóch sezonach.

Kolejną rywalką Igi podczas French Open w drodze do zwycięstwa w #RG24 będzie Serbka Olgą Danilović lub Czeszka Marketa Vondrousova, rozstawiona z numerem piątym.

Hubert Hurkacz w 4. rundzie French Open 2024

27-letni wrocławianin powalczy o miejsce w ćwierćfinale #RG24 z Grigorem Dimitrowem (nr 10.). Bułgar wygrał wszystkie pięć starć z Hurkaczem. Jak będzie tym razem?

Mecz zaplanowano 2 czerwca nie wcześniej, niż przed godziną 17:00.