MOTOSPORT

Robert Kubica mistrzem European Le Mans Series 2024. Zrobił to po raz drugi!

European Le Mans Series

W 4-godzinnym wyścigu na portugalskim torze Autodromo Internacional do Algarve w Portimao zespół O. Team AO by TF zajął drugie miejsce w ELMS.

Skład ten z Robertem Kubicą, Szwajcarem Louisem Deletrazem i 20-letnim Brytyjczykiem Jonnym Edgarem zapewnił sobie tytuł w kategorii LMP2 w European Le Mans Series 2024.

W kolejnym sezonie Polak raczej nie planuje startów w tej serii.

Krakowianin już po raz drugi został mistrzem European Le Mans Series. W 2021 roku w belgijskim Team WRT razem z Deletrazem i Chińczykiem Yifei Ye triumfował w klasyfikacji generalnej.

O. Team AO by TF w sześciu startach wygrał raz w 4-godzinnym wyścigu na Spa oraz dwa razy zajmował drugie miejsce.

Polski zespół Inter Europol Competition „Piekarze” zajęli drugie miejsce w tym cyklu. Trzeci byli team COOL Racing.

European Le Mans Series są to wyścigi długodystansowe.

Kubica również startuje w prestiżowych długodystansowych mistrzostwach świata WEC (World Endurance Championship). Kolejny i ostatni wyścig zaplanowano 2 listopada w Bahrajnie.