INNEWODNY

Piotr Woźniak 22. w swoim olimpijskim debiucie w Paryżu

Pływak Kormorana Olsztyn Piotr Woźniak zajął 22. miejsce w wyścigu na 10 kilometrów na wodach otwartych w trakcie igrzysk olimpijskich w Paryżu.

18-latek debiutował na imprezie tej rangi.

Młody reprezentant Polski ma za sobą sukcesy w kategoriach młodzieżowych – przed igrzyskami w Paryżu wywalczył w Wiedniu swój drugi medal mistrzostw Europy juniorów w pływaniu na wodach otwartych, na dystansie 10 km – był drugi. Podopieczny Agnieszki Kozłowskiej i Tomasza Grabysy spisał się świetnie i mógł ze spokojem przygotowywać się do startu w stolicy Francji.

Tuż przed igrzyskami trenował w Olsztynie, szykując się do jak na razie najważniejszego startu w swoim życiu, wcześniej zdążył jeszcze zdać maturę. Ta pływacka w Paryżu też się udała, bo w Sekwanie Polak był ostatecznie dwudziesty drugi, z czasem 2:02:38.6.

W Paryżu triumfował Węgier Kristof Rasovszky, który w Tokio wywalczył na tym dystansie srebro. Aktualny mistrz świata osiągnął czas 1:50.52,7 i wyprzedził Olivera Klemeta z Niemiec tylko o 2,1 s. Trzeci w klasyfikacji końcowej był kolejny Węgier David Betlehem, który  stracił do lidera 16,3. Woźniak był wolniejszy od zwycięzcy o 11:45,9.

Sekwana. Pływak Piotr Woźniak (fot. Rafał Oleksiewicz)

W maratonie wystartowało łącznie 31 zawodników, ukończyło go 25 pływaków.