SPORTY WALKI

Pierwszy złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata MMA 2024

MMA Polska

Wspaniale rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2024 dla polskiej reprezentacji, walczącej pod wodzą trenera Emila Różewskiego.

W pierwszym dniu zmagań do rywalizacji wszedł Antoni Bawor, który stoczył pięć pojedynków i wywalczył złoty medal.

W pierwszym dniu zmagań rywalizowali zawodnicy w wieku 12-13 lat. Z polskiej reprezentacji w kategorii do 44 kilogramów wystartował Antoni Bawor. W pierwszej rundzie zawodów Polak szybko uporał się z dwoma rywalami, których pokonał przez poddania. Walki ćwierćfinałowa i półfinałowa rozegrały na się na pełnym dystansie trzech minut i Antoni również wyszedł z nich jako tryumfator. W finale Polak starł się z Romanem Avramenko z Ukrainy i ponownie zaprezentował się świetnie w parterze. Poddał rywala w trzeciej minucie starcia i zdobył tytuł mistrza świata. Warto przypomnieć, że Antoni Bawor, który na co dzień trenuje w klubie UKS Mały Wojownik, jest srebrnym medalistą Mistrzostw Europy IMMAF 2024.

Oficjalne wyniki walk Polaków z pierwszego dnia mistrzostw:

Kategoria: 44 kg

Antoni Bawor pokonał Levona Hambardzumyana (Armenia) przez poddanie, 0:59
Antoni Bawor pokonał Maxa Holdswortha (Anglia) przez poddanie, 2:04
Antoni Bawor pokonał Khachika Asatryana (Armenia) przez jednogłośną decyzję sędziów (3 x 10-9)
Antoni Bawor pokonał Adnan El Zarif (Liban) przez jednogłośną decyzję sędziów (3 x 10-9)
Antoni Bawor pokonał Romana Avramenkę (Ukraina) przez poddanie, 2:43

Kadra na Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Abu Zabi trwały Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę Polski. W składzie reprezentacji znalazło się 12 zawodników.

W kadrze wystąpili kadeci, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia, pod wodzą trenera Emila Różewskiego. Skład reprezentacji przedstawia się następująco:

Antoni Bawor, waga: 44 kg

Do tej pory reprezentacja kadetów, która po raz pierwszy została powołana w zeszłym roku, zdobyła 13 medali imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation, największą i najbardziej prestiżową organizacji zarządzającej amatorskim MMA na świecie. W tym roku kadecie walczyli podczas kwietniowych mistrzostw Europy, z których przywieźli dwa złote krążki, jeden srebrny i sześć brązowych. Podczas tych zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Aleksander Szmaj i Ksawery Mosing bronili tytułów mistrzów świata, które wywalczyli w zeszłym roku.