Lufthansa Group rozszerza siatkę połączeń z Polski.
- Lufthansa Group publikuje rozkład połączeń do końca października, zachęcając do planowania jesiennego wypoczynku
- Do października w powietrze wzbije się 380 samolotów – o 200 więcej niż dotychczas, co stanowi połowę floty Grupy
- Znacznie rozszerzony rozkład rejsów Lufthansa Group w Polsce – w sumie 140 cotygodniowych połączeń
- W lipcu nowe połączenia pomiędzy Wrocławiem, Poznaniem i Frankfurtem, Warszawą i Zurychem oraz Gdańskiem i Monachium. Rejsy z Gdańska do Frankfurtu w ofercie od sierpnia, z Katowic do Frankfurtu dostępne od września.
- Do października przywrócone zostaną także połączenia pomiędzy Krakowem a Zurychem i Wiedniem oraz pomiędzy Warszawą a Brukselą
- Rośnie popyt na bilety rezerwowane z wyprzedzeniem
- Wprowadzono zasady higieny we wszystkich liniach należących do Lufthansa Group
Lufthansa Group rozszerza siatkę połączeń z Polski. Od 1 lipca uruchomił 7 cotygodniowych połączeń z Wrocławia i Poznania do Frankfurtu, a dzień później również 7 rejsów z Gdańska do Monachium. Od 3 lipca należąca do Lufthansa Group linia SWISS wznawia 2 cotygodniowe rejsy pomiędzy Warszawą a Zurychem. Do października liczba ta wzrośnie do siedmiu, a szwajcarski przewoźnik uruchomi także połączenia do Zurychu z Krakowa w ramach 2 cotygodniowych przelotów.
Od sierpnia pasażerowie z Gdańska będą mogli już latać do Frankfurtu, a od września do tego portu przesiadkowego polecą także podróżni z Katowic. Obie trasy będą obsługiwane w ramach 7 cotygodniowych połączeń.
Zwiększona zostanie także liczba rejsów do Frankfurtu z Poznania – z 7 cotygodniowo w czerwcu do 11 w lipcu i 14 w sierpniu. Podobnie z Wrocławia, skąd od lipca pasażerowie mogą udać się w podróż jednym z 14 cotygodniowych połączeń. Do października rozszerzana będzie także oferta na lotnisku w Warszawie, gdzie podróżni będą mogli skorzystać z jednego z 19 cotygodniowych przelotów do Frankfurtu.
Do października linia Austrian Airlines zaproponuje pasażerom z Warszawy i Krakowa rejsy do Wiednia. Połączenia z Warszawy wykonywane będą 21 razy w tygodniu, a ze stolicy Małopolski 14. W tym okresie również Brussels Airlines, przewoźnik należący do Lufthansa Group, wznowi 6 cotygodniowych rejsów z Warszawy do Brukseli.
W sumie linie lotnicze należące do Lufthansa Group będą wykonywać 140 cotygodniowych połączeń z Polski.
Planowane połączenia Lufthansa Group z Polski do października 2020 r.:
Kraków (14/tydzień)
Kraków (5/tydzień)
Kraków (14/tydzień)
Kraków (2/tydzień)
Warszawa (19/tydzień)
Warszawa (5/tydzień)
Warszawa (7/tydzień)
Warszawa (21/tydzień)
Warszawa (6/tydzień)
Gdańsk (5/tydzień)
Gdańsk (7/tydzień)
Katowice (7/tydzień)
Wrocław (14/tydzień)
Poznań (14/tydzień)
do Frankfurtu (Lufthansa)
do Monachium (Lufthansa)
do Wiednia (Austrian)
do Zurychu (SWISS)
do Frankfurtu (Lufthansa)
do Monachium (Lufthansa)
do Zurychu (SWISS)
do Wiednia (Austrian)
do Brukseli (Brussels)
do Monachium (Lufthansa)
do Frankfurtu (Lufthansa)
do Frankfurtu (Lufthansa)
do Frankfurtu (Lufthansa)
do Frankfurtu (Lufthansa)
W związku ze znacznymi zmianami oczekiwań pasażerów, linie lotnicze należące do Lufthansa Group zastępują krótkoterminowe planowanie rejsów – długoterminowym. W tym kontekście przedstawiono rozkład rejsów do końca października 2020 r. Nowy letni rozkład rejsów został wprowadzony do systemów 29 czerwca, bilety można już zatem rezerwować. Obowiązywać on będzie do 24 października, który jest zwyczajowo końcem sezonu letniego.
Oznacza to, że w nadchodzących miesiącach linie lotnicze należące do Grupy zaoferują pasażerom ponad 40 procent początkowo planowanych połączeń. W tym celu przed końcem października wykorzystanych zostanie 380 samolotów linii Lufthansa Group. W powietrze ponownie wzbije się połowa floty – o 200 maszyn więcej niż w czerwcu.
„Krok po kroku kolejne kraje otwierają swoje granice. Rośnie zainteresowanie pasażerów, zarówno rezerwacjami krótko, jak i długoterminowymi. Dlatego stale rozwijajmy nasz rozkład rejsów oraz globalną siatkę połączeń, zwiększając skalę planowanego restartu. Cieszę się, że nasi pasażerowie zyskają dostęp do kolejnych miast docelowych dostępnych za pośrednictwem linii należących do Lufthansa Group i przez nasze porty przesiadkowe”, powiedział Harry Hohmeister, Członek Rady Nadzorczej Deutsche Lufthansa AG.
Do końca października ponownie obsługiwanych będzie ponad 90 procent początkowo planowanych destynacji krótkiego i średniego zasięgu, oraz ponad 70 procent destynacji dalekiego zasięgu. Klienci planujący letni lub jesienny wypoczynek mają dostęp do globalnej siatki rejsów turystycznych, jak i biznesowych, oferowanych we wszystkich portach przesiadkowych Lufthansa Group.
Główna linia Grupy – Lufthansa – zaoferuje pasażerom 150 cotygodniowych połączeń na kontynent amerykański z portów przesiadkowych we Frankfurcie oraz w Monachium. Około 90 rejsów będzie wykonywanych do Azji, ponad 45 w region Bliskiego Wschodu i ponad 40 do Afryki. Do października z Frankfurtu zostaną wznowione rejsy do takich miast jak: Miami, Nowy Jork (JFK), Waszyngton, San Francisco, Orlando, Seattle, Detroit, Las Vegas, Filadelfia, Dallas, Singapur, Seul, Cancún, Windhuk czy Mauritius. Z Monachium pasażerowie znów będą mogli polecieć do Nowego Jorku (Newark), Charlotte, Tokio (Haneda) i Osaki.
W sumie Lufthansa zaproponuje pasażerom ponad 2100 cotygodniowych połączeń krótkiego i średniego zasięgu. Oferta dostępna na lotnisku we Frankfurcie zostanie rozszerzona do 105 nowych destynacji, a w Monachium do 90. Przed końcem października z Frankfurtu podróżni będą mogli dostać się także do: Sewilli, Glasgow, Edynburga, Santiago de Compostela, Bazylei, Linzu oraz innych miast. Z Monachium Lufthansa znów zacznie oferować rejsy do wielu miast regionu Morza Śródziemnego: Rodos, Korfu, Olbia, Dubrownik, Malaga, a także Faro oraz Funchal na Maderze.
Ponadto cotygodniowa ilość już obsługiwanych rejsów, cieszących się dużym zainteresowaniem podróżnych, zostanie dodatkowo powiększona.
Po zakończonej sukcesem procedurze restartu, także Austrian Airlines rozszerza zakres oferowanych usług, zgodnie z przyjętym planem. Od lipca austriacki przewoźnik zacznie obsługiwać rejsy do ponad 50 miast docelowych.
SWISS w nadchodzących tygodniach i miesiącach będzie wciąż rozwijać ofertę dostępną na lotniskach w Zurychu i Genewie, dodając kolejne kierunki do siatki połączeń. W lipcu zaproponuje pasażerom 12 nowych europejskich miast docelowych z lotniska w Zurychu oraz 24 z lotniska w Genewie. W sumie w lipcu SWISS zaoferuje podróżnym 11 kierunków długodystansowych z lotniska w Zurychu. W październiku liczba ta wzrośnie do 17.
Eurowings także znacząco rozszerzy rozkłady rejsów, zarówno dla pasażerów podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. W bieżącym okresie letnim planowane jest przywrócenie 80% siatki połączeń przewoźnika. Po zniesieniu ostrzeżeń i obostrzeń związanych z podróżowaniem szczególnie szybko rośnie zainteresowanie takimi kierunkami jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Chorwacja. Dlatego w lipcu Eurowings będzie wykorzystywać od 30 do 40 procent swoich możliwości przewozowych.
Brussels Airlines również rozszerzy ofertę przygotowaną dla pasażerów biznesowych oraz podróżujących w celach rekreacyjnych. We wrześniu i październiku belgijski przewoźnik planuje przywrócenie 45 procent początkowo planowanego rozkładu rejsów.
Zasady higieny Lufthansa Group
Bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz pracowników jest największym priorytetem w Lufthansa Group. Z tego powodu wszelkie procedury obwiązujące podczas całej podróży są i nadal będą na bieżąco uaktualniane, by zagwarantować wszystkim bezpieczeństwo. Lufthansa oferuje pasażerom wygodną możliwość przejścia szybkiego testu na obecność koronawirusa na lotniskach we Frankfurcie oraz w Monachium, by mogli podjąć decyzję o kontynuowaniu podróży lub pozostaniu w Niemczech w celu uniknięcia kwarantanny. Laboratoria testowe prowadzone są przez firmy partnerskie.
Planując rejs, pasażerowie powinni wziąć pod uwagę obowiązujące przepisy dotyczące zasad wjazdu oraz kwarantanny w miejscu docelowym.