Od 23 sierpnia polski przewoźnik rozpocznie regularne rejsy na trasie Warszawa-Dublin.
Połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina będą obsługiwane cztery razy w tygodniu komfortowymi Boeingami 737-800 NG LOT-u.
Stolica Irlandii – Dublin dołącza dziś do nowych kierunków w stopniowo rozwijanej, regularnej siatce połączeń LOT-u.
Ze względu m.in na słynny irlandzki folklor i klifowe wybrzeża, kraj ten cieszy się ogromną popularnością turystów z całego świata. Nowe połączenie Warszawa-Dublin ma też duży potencjał biznesowy. W tzw. europejskiej Dolinie Krzemowej swoje biura mają znane firmy technologiczne takie jak Google, Apple, Facebook, Microsoft, eBay i Paypal, a także m.in koncerny farmaceutyczne.
Rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina będą realizowane od 23 sierpnia br. cztery razy w tygodniu zgodnie z następującym rozkładem:
LO 299 WAW-DUB 14:35 – 16:35 poniedziałek, środa, piątek i niedziela
LO 300 DUB-WAW 17:50 – 21:50 poniedziałek, środa, piątek i niedziela
Potencjał połączeń do Dublina potwierdziła także operacja #LOTdoDomu. Zapotrzebowanie na połączenia ze stolicy Irlandii było na tyle duże, że w ciągu trzech tygodni polski przewoźnik wykonał po pasażerów aż 25 rejsów. Obecnie w samym Dublinie mieszka ponad 50 tys. osób polskiego pochodzenia. Według danych za 2019 r., liczba podróżujących między Polską a Dublinem sięgnęła nawet 850 tys. osób.
– Bezpośrednie połączenie lotnicze z Dublinem było ważnym punktem w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u. Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków, nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu. Dzisiaj możemy zaproponować rodakom najwygodniejszy sposób podróży do Dublina prosto z głównego lotniska w Warszawie. W ramach stopniowego przywracania regularnych tras i odbudowywania ruchu lotniczego jesteśmy przekonani, że z czasem z bezpośrednich lotów na położoną nad Atlantykiem wyspę chętnie skorzystają również pasażerowie z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.
LOT stopniowo przywraca do siatki połączeń regularne kierunki europejskie. Od 15.07 pasażerowie mogą znowu podróżować do Londynu, Berlina, Pragi, Kijowa, Frankfurtu, Hamburga, Mediolanu, Genewy, Istambułu, Belgradu czy Tallina. W sumie w bieżącym sezonie letnim, razem z nowym połączeniem do Irlandii w ofercie LOT-u znajduje się już ponad 130 połączeń i ponad 70 kierunków podróży.
Z RZESZOWA DO SZCZECINA – NOWA WAKACYJNA TRASA LOTU-U
Od 16 lipca LOT będzie obsługiwał nową trasę krajową łączącą Szczecin i Rzeszów. Tym samym czas podróży między miastami zajmie niespełna 1 godzinę i 30 minut. Wakacyjne rejsy między Szczecinem a Rzeszowem będą realizowane dwa razy w tygodniu Bombardierami Q400 LOT-u. Jest to już czwarte bezpośrednie połączenie międzyregionalne w siatce polskiego przewoźnika.
– Pasażerowie mogą już kupić bilety na nowe połączenie LOT-u między Szczecinem a Rzeszowem. Na bieżąco dopasowujemy ofertę połączeń w taki sposób, aby odpowiadać na rosnący popyt na podróżowanie między nawet najbardziej odległymi punktami w kraju. Pokonanie trasy między Szczecinem a Rzeszowem zajmuje samochodem ok. 8 godzin – w zamian, dzięki nowemu połączeniu LOT-u pasażerowie spędzą w powietrzu zaledwie 1 godzinę i 30 minut. Dokładając koszty paliwa, będzie to nie tylko najszybszy, ale też najtańszy sposób transportu między województwem zachodniopomorskim a podkarpackim – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy i z-ca dyrektora komunikacji korporacyjnej LOT-u.
Z początkiem czerwca br. LOT powrócił do wykonywania regularnych połączeń lotniczych zawieszonych w wyniku globalnej pandemii. W pierwszym etapie przewoźnik uruchomił szeroką ofertę rejsów krajowych, zapewniając tym samym pasażerom bezpośredni transport z Warszawy do Krakowa, Gdańska, Zielonej Góry, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, a także z Krakowa do Gdańska, z Rzeszowa do Gdańska i z Krakowa do Olsztyna. Od teraz LOT uzupełnił połączenie o kolejną trasę międzyregionalną Szczecin-Rzeszów, która będzie obsługiwana z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo zgodnie z następującym rozkładem:
LO3517 19:25 – 20:55 SZZ-RZE poniedziałek, czwartek
LO3518 19:25 – 20:55 RZE-SZZ poniedziałek, czwartek
Od 3 lipca polski przewoźnik oferuje możliwość podróżowania bezpośrednio z portów regionalnych zagranicę w ramach #LOTnaWakacje, a do obsługiwanych przez LOT portów krajowych dołączyły lotniska w Bydgoszczy, Lublinie i Katowicach. Tym samym w ofercie przewoźnika znajdują się połączenia realizowane z 11 portów regionalnych w Polsce.
LOT wznawia rejsy do Ameryki Północnej i Azji
Pierwszy dzień lipca był wyjątkową datą dla pasjonatów podróży. LOT wznowił pierwsze połączenia międzynarodowe od czasu zawieszenia lotów pasażerskich w połowie marca. Dostosowując swój rozkład do aktualnych regulacji administracyjnych, przewoźnik rozszerza także ofertę kierunków. Od lipca w siatce LOT-u pojawią się pierwsze połączenia dalekodystansowe do: Kanady, Korei Południowej i Japonii oraz loty do Wielkiej Brytanii, Albanii, Czarnogóry i na Ukrainę.
W środę, 1 lipca pierwsi pasażerowie polecieli na pokładach samolotów LOT-u do: Berlina, Amsterdamu, Dusseldorfu, Barcelony, Pragi, Budapesztu, Wilna, Kijowa, Dubrownika i Splitu. 2 lipca dołączą do nich podróżni lecący do Wiednia i Oslo, z kolei od 3 lipca ruszają letnie połączenia #LOTnaWakacje, a pasażerowie mogą zacząć planować podróże także poza Europę. Zgodnie z bieżącymi regulacjami administracyjnymi, od lipca rozkład rejsów pasażerskich LOT-u zostanie poszerzony o nowe kierunki.
Przewoźnik zabierze pasażerów do trzech miast Ameryki Północnej i Azji:
Toronto – od trzech do siedmiu razy w tygodniu od 1 lipca;
Seulu – od dwóch do pięciu razy w tygodniu od 3 lipca;
Tokio na lotnisko w Naricie – od dwóch do trzech razy w tygodniu od 3 lipca.
Wszystkie loty dalekodystansowe wykonywane będą z Lotniska Chopina w Warszawie. Dodatkowo od 20 lipca, LOT uruchomi także połączenie Budapeszt – Seul, oferowane raz w tygodniu. Bilety na rejsy dalekodystansowe dostępne są już w systemach rezerwacyjnych oraz na stronie lot.com.
– Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, z tygodnia na tydzień rozwijamy siatkę połączeń, uzupełniając wznowione rejsy krajowe i międzynarodowe popularnymi kierunkami wakacyjnymi, a teraz także rejsami dalekodystansowymi. Pierwsze dane dotyczące sprzedaży pokazują, że Polacy chcą korzystać z urlopu i chętnie spędzą go za granicą. W ciągu tygodnia od rozpoczęcia #LOTnaWakacje, największej letniej akcji w historii PLL LOT, sprzedaliśmy ponad 130 tysięcy miejsc pasażerom indywidualnym i touroperatorom. Wiele samolotów zostało już wypełnionych, planujemy zwiększenie częstotliwości wybranych tras. Jednocześnie duże zainteresowanie wzbudzają nowe połączenia, których do tej pory nie oferowaliśmy z Warszawy – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych Polskich Linii Lotniczych LOT.
Po dodaniu nowych lotów dalekodystansowych, rozkład rejsów międzynarodowych LOT-u na lipiec i sierpień obejmie ponad 70 popularnych kierunków, z czego ponad 30 oferowanych w ramach akcji #LOTnaWakacje. Pełna siatka około 250 rejsów tygodniowo dostępna jest z Lotniska Chopina w Warszawie. Wygodny transport do stolicy zapewnia pasażerom około 30 połączeń krajowych LOT-u dostępnych każdego dnia. Rejsy oferowane w ramach letniej akcji #LOTnaWakacje obejmują też porty regionalne – z bezpośrednich połączeń z wybranymi wakacyjnymi kierunkami skorzystają pasażerowie podróżujący z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Katowic i Lublina.
To jeszcze nie koniec nowości w siatce LOT-u. Już od lipca do rozkładu powrócą także cztery połączenia krótkodystansowe:
do Londynu (lotnisko Londyn-Heathrow), oferowane od 15 lipca – do końca lipca z częstotliwością raz dziennie, a od sierpnia dwa razy dziennie;
do Tirany, dostępne od 4 lipca z Warszawy (dwa razy w tygodniu) oraz od 5 lipca z Gdańska i Katowic (raz w tygodniu);
do Czarnogóry – od 4 lipca cztery razy w tygodniu dostępne będą połączenia Warszawa – Podgorica, a dwa razy w tygodniu Warszawa – Tivat. Od 9 lipca do Podgoricy raz w tygodniu polecą także pasażerowie z Poznania;
na Ukrainę, obejmujące dwa bezpośrednie połączenia z Warszawy – od 1 lipca na lotnisko Kijów-Boryspol oraz od 15 lipca do Odessy.
No i super, coraz wiecej lotow do wybory 🙂 dobrze ze nasz rodzimy LOT przetrwał i wraca powoli do normy