Lima. Mistrzostwa Świata Kadetów w judo. Sandra Walendzik brązową medalistką

Peru

Znakomicie rozpoczęły się dla reprezentantów Polski Mistrzostwa Świata Kadetów.

W peruwiańskiej Limie brązowy medal zdobyła Sandra Walendzik (-40kg).

Zawodniczka UKJ Lemur Warszawa w decydującej walce wygrała z Włoszką Rachele Ciavurro.

Turniej w Ameryce Południowej Sandra Walendzik rozpoczęła od zwycięstwa z Egchiglen Batbold z Mongolii w 1/8 finału.

Z kolei w ćwierćfinale Polka pokonała Turczynkę Busrę Coskun. W półfinale w dogrywce przegrała zaś z Francuzką Mathilde Aurel, która sięgnęła po srebro. W tej wadze triumfowała Hiszpanka Aiora Martin Carriches.

W pierwszym dniu zawodów, poza Sandrą Walendzik, startowali także: Nina Potok -44kg, Jan Kolondra -55kg, Wojciech Michalak -55kg. Po jednym zwycięstwie odnieśli obaj polscy judocy.

29 sierpnia startują nasi Wicemistrzowie Europy – Barbara Twarowska -48kg i Jakub Kurowski -60kg.

Rywalizacja indywidualna potrwa do 31 sierpnia, a zakończy ją występ Zuzanny Banaszewskiej +70kg, aktualnej Mistrzyni Europy i ubiegłorocznej brązowej medalistki MŚ Kadetów.

Mistrzostwa Świata Kadetów w judo

Kilka tygodni temu Mistrzyniami Europy w Sofii zostały Amelia Ptasińska -63kg i Zuzanna Banaszewska +70kg, a Wicemistrzami Barbara Twarowska -48kg i Jakub Kurowski -60kg.

Oprócz nich, w MŚ wystąpią: Jan Kolondra -55kg, Wojciech Michalak -55kg, Derek Marczak -81kg, Sandra Walendzik -40kg, Nina Potok -44kg, Emilia Bielawska -57kg, Hanna Zaitseva – 63kg.

Rywalizacja indywidualna w Limie potrwa od 28 do 31 sierpnia, a drużyn mieszanych 1 września.

Do turnieju zgłoszonych zostało 361 judoków – 191 zawodników i 170 zawodniczek z 47 krajów.

Przed rokiem pierwszym polskim Mistrzem Świata Kadetów został Szymon Szulik (-66kg). Brązowy medal w Zagrzebiu zdobyła Zuzanna Banaszewska (+70kg).