PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Liga Narodów UEFA. Koszmarna gra Polaków. Chorwaci z trzema punktami

UEFA Nations League

Reprezentacja Polski przegrała 0:1 z Chorwacją w wyjazdowym meczu drugiej kolejki Ligi Narodów UEFA.

Zwycięską bramkę dla gospodarzy w Osijeku zdobył z rzutu wolnego legendarny Luka Modrić, który rozgrywał 180. mecz w drużynie narodowej.

Jak zwykle biało-czerwoni pokazali się z tej złej, słabej strony. Coś zagrali tylko w końcówce pierwszej połowy.

W bramce Marcina Bułkę zastąpił Łukasz Skorupski, który mógł obronić strzał Modrićia (gdyby był Wojtek Szczęsny, kto to wie…).

W 52. minucie po faulu Walukiewicza Chorwaci zyskali rzut wolny z bliskiej odległości. Do piłki podszedł Luka Modrić i technicznym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie.

W 70. minucie swój kunszt zaprezentował Lewandowski, który w reprezentacji zagrał po raz 154. Kapitan naszej drużyny przestawił sobie kryjącego go obrońcę, zgasił piłkę, jednocześnie się z nią obracając i huknął lewą nogą. Zabrakło naprawdę niewiele, bo futbolówka obiła poprzeczkę.

W doliczonym czasie gry biało-czerwoni mogli jeszcze zdobyć bramkę, jednak Świderskiemu zabrakło kilku centymetrów, aby sięgnąć wlatującą w szesnastkę futbolówkę.

Chorwacja – Polska 1:0 (0:0)

Bramka: Luka Modrić 52.

Chorwacja: 1. Dominik Livaković – 6. Josip Šutalo, 5. Duje Ćaleta-Car, 4. Joško Gvardiol – 20. Marko Pjaca, 8. Mateo Kovačić (79, 15. Mario Pašalić), 10. Luka Modrić, 19. Borna Sosa (90, 14. Ivan Perišić) – 13. Petar Sučić (46, 21. Luka Sučić), 22. Igor Matanović (69, 11. Ante Budimir), 17. Bruno Petković (69, 9. Andrej Kramarić).

Polska: 1. Łukasz Skorupski – 4. Sebastian Walukiewicz, 5. Jan Bednarek, 3. Paweł Dawidowicz – 13. Jakub Kamiński (82, 19. Przemysław Frankowski),  7. Kacper Urbański (62, 8. Jakub Moder), 10. Piotr Zieliński (62, 17. Bartosz Slisz), 20. Sebastian Szymański (86, 6. Jakub Piotrowski), 21. Nicola Zalewski – 16. Mateusz Bogusz (62, 11. Karol Świderski), 9. Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Kovačić, Pjaca, P. Sučić, Budimir – Bednarek.

Sędziował: Francois Letexier (Francja).