PIŁKA NOŻNA

Liga Europy UEFA. Ajax Amsterdam pokonał Jagiellonię Białystok

UEFA Europa League

Jagiellonia Białystok przegrała z 1:4 Ajaxem Amsterdam w pierwszym meczu IV rundy kwalifikacji Ligi Europy.

Po stronie gości hat-tricka skompletował Chuba Akpom, a jedno z trafień dorzucił Mika Godts. Bramkę dla Jagiellonii zdobył Adrian Dieguez.

Od pierwszych minut środowej rywalizacji przeważał holenderski gigant w walce o awans do fazy ligowej Ligi Europy UEFA.

W piątej minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym Nene wbiegł w pole karne, zagrał płasko, a do odbitej futbolówki dopadł Adrian Dieguez, który z bliska głową skierował piłkę do bramki.

Pomimo straty gola Ajax pokazał kto rządzi na murawie. Holendrzy nie dali szans Jadze.

Jagiellonia ostatecznie przegrała z Ajaxem 1:4. Rewanż w Amsterdamie zostanie rozegrany 29 sierpnia o godzinie 20:00.

Jagiellonia Białystok – AFC Ajax Amsterdam 1:4 (1:2)

Bramki: Adrián Diéguez 5′ – Chuba Akpom 10′, 61′, 69′ (k), Mika Godts 27′

Jagiellonia: 50. Sławomir Abramowicz – 16. Michal Sáček, 72. Mateusz Skrzypczak, 17. Adrián Diéguez (70′ 4. Jetmir Haliti), 44. João Moutinho (46′ 39. Aurélien Nguiamba) – 20. Miki Villar (70′ 99. Kristoffer Hansen), 14. Jarosław Kubicki, 8. Nené (70′ 6. Taras Romanczuk), 21. Darko Churlinov – 11. Jesús Imaz, 9. Lamine Diaby-Fadiga (62′ 10. Afimico Pululu).

Ajax: 22. Remko Pasveer – 2. Devyne Rensch, 37. Josip Šutalo, 15. Youri Baas, 4. Jorrel Hato (73′ 3. Anton Gaaei) – 23. Steven Berghuis, 6. Jordan Henderson, 8. Kenneth Taylor (64′ 21. Branco van den Boomen) – 11. Carlos Forbs (64′ 20. Bertrand Traoré), 10. Chuba Akpom (73′ 9. Brian Brobbey), 39. Mika Godts (85′ 7. Steven Bergwijn).

żółte kartki: Diéguez – Taylor, Hato.

sędziował: Rade Obrenovič (Słowenia).

widzów: 19 553.