PIŁKA RĘCZNA

Liga Europejska. Sensacyjny remis Chrobrego Głogów. Górnik Zabrze z przegraną

EHF European League

W sensacyjnym meczu otwarcia fazy grupowej Ligi Europejskiej, Chrobry Głogów zremisował 33:33 z hiszpańskim Bidasoa Irun.

Spotkanie było pełne emocji, a walka toczyła się do ostatniej sekundy.

Polacy znakomicie rozpoczęli mecz, kończąc pierwszą połowę z przewagą 17:15. Drużyna z Głogowa była skuteczna w ataku, a świetna forma bramkarza Rafała Stachery, który zanotował 10 udanych interwencji, przyczyniła się do budowania przewagi. W drugiej połowie Bidasoa Irun odrabiała straty, jednak KGHM Chrobry nie ustępował i do ostatnich minut walczył o pełną pulę punktów.

Na dwie minuty przed końcem Polacy prowadzili 33:31, jednak gospodarze wyrównali tuż przed końcową syreną, kiedy Iñaki Cavero Echepare zdobył swoją siódmą bramkę. Mecz zakończył się remisem, który z pewnością pozostawił wśród kibiców Bidasoa niedosyt, a dla Głogowian stanowił doskonałe otwarcie rozgrywek europejskich.

Dzięki temu wynikowi, Chrobry Głogów zdobył cenny punkt na trudnym terenie, co z pewnością podnosi morale drużyny przed kolejnymi wyzwaniami.

LE: Nieudany debiut w Lidze Europejskiej. Granollers wygrywa w Dąbrowie

Liga Europejska czas start! W tegorocznych rozgrywkach Trójkolorowi rozstawieni zostali w poważnie wyglądającej grupie, a pierwszym rywal był trzeci hiszpański zespół Fraikin BM Granollers. Górnicy mimo początkowej przewagi gości, w końcu jednak złapali dobry rytm. Ostatecznie jednak wygrali Hiszpanie rezultatem 32:26.

Górnik Zabrze – Fraikin BM. Granollers 32:26 (15:21)

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 5, Racotea 1, Morkovsky 6, Krępa, Artemenko 3, Cherkashchenko 1, Krawczyk, Ivanović 2, Bogacz 3, Minotskyi 6, Komarzewski 1, Ilchenko 4, Wąsowski. Trener: Tomasz Strząbała

Kary: 4 minuty (Wąsowski, Minotskyi)

Karne: 4/5

Granollers: Rodrigues Lario, Panitii Martinez – Montoya Martinez 4, Moyano 2, Valera, Romero Holguin 5, Freitas Oliveira 5, Deumal Torrollea 5, Rey Morales, Abrahao 2, Domingo Calzada 2, Guijarro Moreno, Castillo Oliveras 1, Panitti Martinez, Vega Velilla, Urdangarin Barrachina 3, Garcia Robledo 7. Trener: Antonio Rama Garcia

Kary: 6 minut (Urdangarin De Borbon, Vega Velilla, Myano)