POLITYKAPOLSKA

Kancelaria premiera. Czy w rządzie Tuska zwiększył się stan zatrudnienia?

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Zatrudnienie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zmniejszyło się od 15 października 2023 roku – z 993 do 825 osób.

W sumie daje to 168 osób mniej.

Komunikat Centrum Informacyjnego Rządu (pisownia oryginalna)

„W związku z nieprawdziwymi informacjami, które od jakiegoś czasu pojawiają się w prasie (to patotwory – red.), podsumowujemy stan zatrudnienia w KPRM.

Spadek zatrudnienia nastąpił pomimo konieczności stworzenia, w sensie kadrowym, Departamentu Przygotowania i Sprawowania Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej oraz utworzenia w związku z nowymi zadaniami dwóch Departamentów: Polityki Senioralnej oraz do spraw Równego Traktowania.

Stan zatrudnienia w KPRM na dzień 15 października 2023 r. wynosił 993 osoby, natomiast stan zatrudnienia na 5 sierpnia 2024 r. wynosi 825 osób. Łącznie w tym czasie z KPRM rozstało się 290 osób (co daje 30%), a w tym czasie zatrudnione zostały 122 osoby.

Dodatkowo w Departamencie Przygotowania i Sprawowania Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, funkcjonującym czasowo do końca 2025 roku, obecnie zatrudnione są 32 osoby. W budżecie KPRM na 2024 rok rząd PiS zaplanował 9 etatów i tylko tyle obsadził, pozostałe 50 etatów zaplanował już z rezerwy budżetowej. Z tych etatów do tej pory 21 zostało obsadzonych.”

O co chodzi?

Wcześniej brukowce informowały, że w „kancelarii premiera Donalda Tuska od 13 grudnia do 10 czerwca pracę w KPRM znalazło 95 pracowników m.in. w Biurze Prezesa Rady Ministrów, Departamencie do Spraw Równego Traktowania czy Departamencie Polityki Senioralnej.”

Jest tam zatrudnionych wielu pracowników, np. doradcy, asystenci.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button