ŚWIAT

Izrael morduje cywilów. Żydowscy terroryści zbombardowali konwój karetek w Strefie Gazy (+18)

Żydowskie ludobójstwo na oczach świata

Izraelska armia w Strefie Gazy zaatakowała konwój karetek.

Rząd twierdzi, że przewoziły terrorystów. Zginęło w nim 15 niewinnych osób, a ponad 60 zostało rannych.

Karetki pogotowia znajdowały się przed szpitalem Al-Shifa.


Najbardziej ucierpiała jedna z nich karetka. Miały pojechać do przejścia granicznego Rafah z ciężko rannymi osobami. Poinformowano o tym Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża.

Wcześniej izraelskie pociski spadały także na obóz dla uchodźców w Dżabaliji czy na szkoły, w których chronią się cywile.

Może te filmiki pokażą tym, którzy bronią Izrael, jaka jest rzeczywistość w Strefie Gazy!

Na Izrael spada coraz większa fala krytyki za zabijanie cywilów.

Angelina Jolie potępia Izrael za ataki na Strefę Gazy.


Coraz więcej ludzi zaczyna Hamas nazywać ruchem oporu, a nie terrorystami. W końcu dojrzewamy do tego…

Żydzi stosują hitlerowskie metody. To oni nazywają Palestyńczyków „zwierzętami”. Dokładnie to samo robili naziści, a to nie jest przenośnia.

Guterres „przerażony” atakiem na konwój ambulansów w Gazie

Sekretarz generalny ONZ António Guterres powiedział, że jest „przerażony” piątkowym atakiem na konwój ambulansów przed szpitalem w Strefie Gazy, ponawiając swój apel o humanitarne zawieszenie broni.


Według doniesień, w szpitalu Al Shifa ambulanse ewakuowały ciężko rannych i chorych pacjentów do szpitali na południu Strefy Gazy, kiedy uderzyły w wejście do szpitala.

„Jestem przerażony doniesieniami o ataku w Gazie na konwój ambulansów przed szpitalem Al Shifa. Obrazy ciał rozrzuconych na ulicy przed szpitalem są wstrząsające” – stwierdził szef ONZ w oświadczeniu.

Zaznaczył, że nie zapomniał ataków terrorystycznych dokonanych w Izraelu przez Hamas oraz zabójstw, okaleczeń i uprowadzeń, w tym kobiet i dzieci. Podkreślił, że wszyscy zakładnicy przetrzymywani w Gazie muszą zostać natychmiast i bezwarunkowo uwolnieni.

Guterres dodał, że przez prawie miesiąc ludność cywilna w Gazie, w tym dzieci i kobiety, była oblegana, odmawiano jej pomocy, była zabijana i bombardowana w swoich domach.


„To musi się skończyć” – podkreślił.

Nigdzie nie jest bezpiecznie

Guterres zauważył ponadto, że sytuacja humanitarna w Gazie jest „przerażająca”.

„Napływa zbyt mało żywności, wody i lekarstw, aby zaspokoić potrzeby ludzi. Kończy się paliwo do zasilania szpitali i wodociągów” – powiedział, zauważając, że schroniska agencji ONZ pomagającej uchodźcom palestyńskim (UNRWA) zostały przepełnione prawie czterokrotnie w stosunku do ich pełnej pojemności „i są bombardowane”.


Ponawiając swoje apele o humanitarne zawieszenie broni, Sekretarz Generalny podkreślił, że należy przestrzegać międzynarodowego prawa humanitarnego.

„Należy chronić ludność cywilną i infrastrukturę cywilną, w tym pracowników humanitarnych i medycznych oraz aktywa. Nie wolno także wykorzystywać ludności cywilnej jako ludzkich tarcz” – stwierdził, wzywając również do zapewnienia bezpiecznego dostępu do podstawowych dostaw i usług oraz niezakłóconego dostępu pomocy humanitarnej do Strefy Gazy i przez nią „w skali proporcjonalnej do tej dramatycznej sytuacji”.


Szef ONZ podkreślił: „Wszyscy, którzy mają wpływ, muszą to wywrzeć, aby zapewnić poszanowanie reguł wojny, zakończyć cierpienia i uniknąć rozprzestrzenienia się konfliktu, który mógłby ogarnąć cały region”.

WHO: „całkowicie zszokowany”

Szef Światowej Organizacji Zdrowia ONZ (WHO) powiedział, że jest „całkowicie zszokowany” atakiem na karetki pogotowia.

„Jestem całkowicie zszokowany doniesieniami o atakach na karetki pogotowia ewakuujące pacjentów w pobliżu szpitala Al Shifa w Gazie, prowadzących do zgonów, obrażeń i zniszczeń” – napisał dyrektor generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus w poście na X.


„Powtarzamy: pacjenci, pracownicy służby zdrowia, placówki i karetki pogotowia muszą być chronieni przez cały czas, zawsze” – podkreślił.

W oddzielnym oświadczeniu agencja stwierdziła również, że ataki na opiekę zdrowotną, w tym wymierzone w szpitale i ograniczające dostarczanie niezbędnej pomocy, takiej jak środki medyczne, paliwo i woda, mogą stanowić naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego.

„WHO ponawia swój apel o natychmiastowe zawieszenie broni, podkreślając pilną potrzebę ochrony wszystkich pracowników służby zdrowia, pacjentów, transportu zdrowotnego i placówek opieki zdrowotnej” – stwierdziło WHO.

Atak na szkołę UNRWA

UNRWA podała, że w sobotę rano (czasu lokalnego) w jednej ze szkół w obozie dla uchodźców w Jabalii doszło do ataków, w wyniku których według doniesień zginęło 20 osób, w tym dzieci.


„Co najmniej jeden atak miał miejsce na dziedzińcu szkoły, gdzie stały namioty dla wysiedlonych rodzin. Kolejny strajk miał miejsce w szkole, w której kobiety piekły chleb” – podała agencja.

Zgłoszono, że kilkadziesiąt kolejnych osób zostało rannych – dodała UNRWA, zauważając, że nie była w stanie zweryfikować dokładnej liczby ofiar.

Agencja podała, że szkoła służy jako schronisko UNRWA dla wysiedlonych rodzin, dodając, że do 12 października około 16 000 osób wewnętrznie przesiedlonych (IDP) szukało w niej schronienia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Żydzi robią Holocaust Palestyńczyków w Strefie Gazy 🙁 przecież to co robią żydzi to zbrodnia przeciwko ludzkości i mam nadzieję że wielu z tych zbrodniarzy będzie miało proces w Hadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button