INNEWODNY

IO Paryż 2024. Polscy wioślarze z brązowym medalem olimpijskim

Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024

Wioślarze Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański wywalczyli brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu!

Nasza czwórka podwójna stoczyła fantastyczny bój o srebrny medal z Włochami. Obie osady płynęły bardzo równo, a na mecie reprezentanci Włoch mieli nieznaczną przewagę: Polacy osiągnęli czas 05:44.59, a Włosi – 05:44.40. Pewnie wygrali Holendrzy (05:42.00).

Brązowi medaliści igrzysk olimpijskich w Paryżu:

• Fabian Barański (WTW Włocławek)
  • Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń)
  • Mateusz Biskup (RTW Bydgostia Bydgoszcz)

Paryż 2024: czwarte miejsce Wełny i Radosz w półfinale

Katarzyna Wełna i Martyna Radosz zajęły czwarte miejsce w półfinale i na koniec olimpijskich zmagań w Paryżu wystąpią w finale B o miejsca 7-12.

Polki zaprezentowały się z dobrej strony, a do awansu do finału A zabrakło niewiele. Nasze zawodniczki ambitnie finiszowały, ale nie udało się wyprzedzić trzecich Amerykanek, do których zabrakło nieco ponad sekundy. Wygrały Brytyjki przed Nowozelandkami.

Wełna i Radosz wystąpią w finale B w piątek 2 czerwca o godz. 11:18.

IO Paryż 202. Medale biało-czerwonych:

• 28 lipca Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal olimpijski w slalomie kajakowym.
  • 30 lipca drużyna szpadzistek w składzie: Aleksandra Jarecka, Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk oraz Alicja Klasik wywalczyła brązowe medale.
  • 31 lipca wioślarze Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański wywalczyli brązowy medal.