INNELEKKOATLETYKASIATKÓWKASPORTY WALKITENISWODNY

IO Paryż 2024. Dzień dziesiąty. Polscy siatkarze w półfinale, zapasy i inne dyscypliny olimpijskie. Wyniki

Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024

5 sierpnia trzymaliśmy mocno kciuki za polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Jak im poszło? Wyniki

Siatkówka mężczyzn

Polacy wygrali ze Słowenią 3:1 (25:20, 24:26, 25:19, 25:20) w ćwierćfinale.

Reprezentacja Polski siatkarzy po raz szósty z rzędu gra na igrzyskach. Drużyna Nikoli Grbicia w 1/2 finału turnieju olimpijskiego powalczy z Amerykanami.

O finał Polacy zagrają 7 sierpnia o godzinie 16:00.

Siatkówka plażowa – turniej mężczyzn

Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali z Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą 0:2 (21:23, 18:23) w 1/8 finału.

Lekkoatletyka – 400 metrów kobiet

Natalia Kaczmarek wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 49,98 sekundy. Jest półfinał.

Justyna Święty-Ersetic czwarta w swoim biegu (50,95 sekundy). Wystartuje w repasażach.

Lekkoatletyka – 200 metrów kobiet

Martyna Kotwiła czwarta (23,24 sekundy), a Kristina Cimanouska (23,01 sekundy) druga w swoich biegach repasażowych. Żadna z nich nie awansowała do półfinałów.

Lekkoatletyka – 200 metrów mężczyzn

Albert Komański był ósmy w biegu eliminacyjnym z czasem 20.77. Polak wystartuje w repasażach.

Kajakarstwo slalomowe – kayak cross mężczyzn

Grzegorz Hedwig był czwarty w swoim biegu ćwierćfinałowym i odpadł z rywalizacji.

Mateusz Polaczyk jako drugi w ćwierćfinale dotarł do półfinału i tam był czwarty. W „małym finale” kolejny raz zajął czwarte miejsce i sklasyfikowany został na ósmej pozycji.

Tenis stołowy – turniej drużynowy kobiet

Reprezentacja Polski kobiet uległa reprezentacji Japonii 0:3 w 1/8 finału turnieju drużynowego Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Dla podopiecznych trenera Marcina Kusińskiego to koniec olimpijskich zawodów.

Rozstawione z numerem drugim w stolicy Francji zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni w poniedziałkowym meczu zaprezentowały się znakomicie, pozwalając Polkom na wygranie jednego seta. W pierwszej grze Zuzanna Wielgos i Natalia Bajor uległy Hinie Hayacie i Miu Hirano 1:3.

W pozostałych spotkaniach Anna Węgrzyn przegrała z Miwą Harimoto 0:3, a Natalia Bajor musiała uznać wyższość Miu Hirano, ulegając zawodnicze z Japonii także 0:3.

Ze względów zdrowotnych w poniedziałkowym spotkaniu nie wystąpiła aktualna mistrzyni Polski w grze pojedynczej – Katarzyna Węgrzyn. Jej miejsce zajęła Anna Węgrzyn.

Polska – Japonia 0:3

Zuzanna Wielgos/Natalia Bajor – Hina Hayata/Miu Hirano 1:3 (5:11, 11:5, 9:11, 10:12)
Anna Węgrzyn – Miwa Harimoto 0:3 (7:11, 4:11, 4:11)
Natalia Bajor – Miu Hirano 0:3 (3:11, 6:11, 6:11)

Wspinaczka sportowa na czas kobiet

Aleksandra Mirosław poprawiła dwukrotnie własny rekord świata! W rundzie rozstawieniowej miała 6,06 sekundy, później bardzo pewnie przeszła przez rundę eliminacyjną (6,10 sekundy).

Aleksandra Kałucka z czasem 6,65 sekundy osiągnęła nowy rekord życiowy.

Zapasy. -68 kg kobiet

Wiktoria Choluj pokonała Chinkę Zhou Feng w 1/8 finału. Zaś z Amerykanką Amit Elor w ćwierćfinale przegrała. Polka powalczy w repasażach.

Chołuj w repasażu przegrała z Turczynką Buse Cavusoglu Tosun 3:4.

Kolarstwo torowe – sprint drużynowy kobiet

Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak zajęły siódme miejsce w sprincie drużynowym.