IO Paryż 2024 – 10 sierpnia. Starty polskich olimpijczyków

Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024

Sobota jest piętnastym dniem Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryż 2024.

IO Paryż 2024. Medale biało-czerwonych:

ZŁOTO
  • 7 sierpnia Aleksandra Mirosław została mistrzynią olimpijską – wspinaczka sportowa (wspinaczka na czas).
SREBRO
  • 28 lipca Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal olimpijski w slalomie kajakowym.
BRĄZ
  • 30 lipca drużyna szpadzistek w składzie: Aleksandra Jarecka, Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk oraz Alicja Klasik wywalczyła brązowe medale.
  • 31 lipca wioślarze Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański wywalczyli brązowy medal.
  • 2 sierpnia tenisistka Iga Świątek pokonała Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą 6:2, 6:1 i sięgnęła po brązowy krążek.
  • 7 sierpnia Aleksandra Kałucka z brązem – wspinaczka sportowa (wspinaczka na czas).
  • 9 sierpnia – Natalia Kaczmarek brązową medalistką olimpijską w biegu na 400 metrów.

10 sierpnia 2024. Starty polskich sportowców

10:00 – skoki do wody, półfinał skoków z 10-metrowej wieży (Robert Łukaszewicz)
10:30 – kajakarstwo, półfinał K1 500 metrów (Dominika Putto)
11:10 – zapasy, repasaż kategorii do 125 kilogramów w stylu wolnym (Robert Baran)
11:30 – zapasy, 1/8 finału kategorii do 97 kilogramów w stylu wolnym (Zbigniew Baranowski)
11:40 – kajakarstwo, półfinał C1 200 metrów (Dorota Borowska)
13:00 – siatkówka, finał mężczyzn – Polska vs Francja
13:00 – kajakarstwo, finał K1 500 metrów (ew. Putto)
13:30 – pięciobój nowoczesny, półfinał pań (Anna Maliszewska, Natalia Dominiak)
13:50 – kajakarstwo, finał C1 200 metrów (ew. Borowska)
15:00 – skoki do wody, finał skoków z 10-metrowej wieży (ew. Łukaszewicz)
16:00 – podnoszenie ciężarów, kat. do 81kg kobiet (Weronika Zielińska)
17:19 – kolarstwo torowe, keirin mężczyzn, 1. runda (Mateusz Rudyk)
17:30 – pięciobój nowoczesny, finał mężczyzn (Łukasz Gutkowski)
19:21 – kolarstwo torowe, keirin mężczyzn, repasaże (ew. Rudyk)
19:30 – lekkoatletyka, finał rzutu oszczepem kobiet (Maria Andrejczyk)
20:05 – zapasy, walka o brązowy medal (ew. Baran)
20:15 – lekkoatletyka, finał 1500 metrów kobiet (Klaudia Kazimierska)
21:30 – boks, finał kategorii do 57 kilogramów kobiet – Julia Szeremeta vs Lin Yu-Ting