INNETENISWODNY

Igrzyska Paralimpijskie 2024. Pływak Kamil Otowski z drugim złotem. Finał Polaków w tenisie stołowym

Paryż 2024

Kamil Otowski po raz drugi został mistrzem paralimpijskim w pływaniu.

Tym razem na 50 m stylem grzbietowym w klasie S1. W klasie S2 na tym samym dystansie po raz drugi na igrzyskach w Paryżu czwarte miejsce zajął Jacek Czech.

Jacek Czech, który na 50 m stylem grzbietowym (klasa S2), podobnie jak dwa dni wcześniej na 100 m w tym samym stylu, zajął miejsce tuż za podium.

Paratenis stołowy: dwa brązowe medale i awans do finału. Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień w finale debla

Dwa brązowe medale i jeden awans do niedzielnego finału – to bilans sobotnich półfinałów naszych reprezentantów w paratenisie stołowym. Dwa razy trzecie miejsce na podium wywalczyła Karolina Pęk, natomiast Piotr Grudzień prócz brązu ma szansę na złoto.

Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień awansowali do finału gry podwójnej MD18 w Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu. Mecz o złoty medal odbędzie się w niedzielę, 1 września o g. 10:00.

W sobotnim półfinale reprezentanci Polski wygrali z Chińczykami Hao Lian/Shuai Zhao 3:1.

Jutro w finale rywalami będą inni chińscy paratenisiści stołowi Liu Chaodong i Zhao Yiqing.

Brązowe medale zdobyli Piotr Grudzień i Karolina Pęk w grze mieszanej XD17 oraz Natalia Partyka i Karolina Pęk w grze deblowej WD20.

W półfinałach Piotr Grudzień/Karolina Pęk przegrali z chińską parą Weinan Peng/Guiyan Xiong (Chiny) 2:3, a Natalia Partyka/Karolina Pęk z Tajwankami Tzu Yu Lin/Shiau Wen Tian 0:3.

Biało-czerwoni rywalizować będą w stolicy Francji jeszcze w turnieju singlistek i singlistów.

Wyniki półfinałów gry podwójnej:

XD17: Piotr Grudzień/Karolina Pęk (Polska) – Weinan Peng/Guiyan Xiong (Chiny) 2:3 (4:11, 5:11, 11:8, 11:9, 8:11)
WD20: Natalia Partyka/Karolina Pęk (Polska) – Tzu Yu Lin/Shiau Wen Tian (Tajwan) 0:3 (7:11, 6:11, 4:11)
MD18: Patryk Chojnowski/Piotr Grudzień (Polska) – Hao Lian/Shuai Zhao (Chiny) 3:1 (15:13, 8:11, 11:8, 11:7)