HOKEJ

Hokejowy Superpuchar Polski 2024 dla Unii Oświęcim

Hokej na lodzie

22 października w Hali Lodowej MOSiR mistrz Polski Unia Oświęcim zmierzył się ze zdobywcą krajowego pucharu GKS Tychy.

Po kapitalnym meczu prestiżowe trofeum wywalczyła Unia, która po raz pierwszy w historii zdobyła Superpuchar Polski. W dogrywce na 3:2 złotego gola strzelił Christopher Liljewall.

Kibice oglądali bardzo ciekawy i zacięty mecz. W 87 sekundzie gola strzelił Sam Marklund. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza tercja. W drugiej odsłonie padły dwie bramki. Najpierw wyrównał Filip Komorski, który trafił z bliska. Tyszanie grali wtedy w przewadze. Unia odpowiedziała w 36 minucie, kiedy Szwed Carl Ackered huknął z linii niebieskiej i uradował tysiące kibiców.

W trzeciej tercji na niewiele ponad 2 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Alan Łyszczarczyk wyrównał na 2:2. Goście ponownie grali w przewadze. W dogrywce złotego gola strzelił Liljewall. W miejscowej ekipie świetnie się spisał bramkarz Linus Lundin.

Unia po raz pierwszy w historii triumfowała w Superpucharze Polski, który jest rozgrywany od 2014 roku.

A już w piątek, 25 października 16. kolejka Hokej Ligi. GKS Tychy zagra z KH (18:00), Unia z Podhalem (18:00), sanoczanie z Zagłębiem (18:00) i GKS Katowice z Cracovią (18:30).