MOTOSPORT

FIM SGP w Warszawie. Bartosz Zmarzlik drugi na Narodowym

2024 FIM SGP of Poland-Warsaw

Nie udało się żużlowym reprezentantom Polski odczarować Narodowego.

W sobotniej rundzie Grand Prix w Warszawie najlepszy z biało-czerwonych – Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce. Czterokrotny mistrz świata dojechał do mety tuż za plecami zwycięzcy – Jasona Doyle. Na podium stanął również Robert Lambert. Do półfinałów przedostał się jeszcze Szymon Woźniak.

Pozostali Polacy uplasowali się na odległych pozycjach. Mateusz Cierniak był czternasty, a Dominik Kubera piętnasty. W jednym wyścigu publiczności zaprezentował się Bartłomiej Kowalski.

Sobotnią rundę 2024 FIM SGP of Poland-Warsaw wygrał Australijczyk Doyle. Trzeci był Robert Lambert.

Punktacja:

1. Jason Doyle (Australia) – (3,3,2,3,3,3,3) 20 – pierwsze miejsce w finale
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) – (3,1,3,1,2,2) 12 – drugie miejsce w finale
3. Robert Lambert (Wielka Brytania) – (3,2,1,2,1,2,1) 12 – trzecie miejsce w finale
4. Martin Vaculik (Słowacja) – (1,3,2,3,3,0) 12 – czwarte miejsce w finale
5. Jack Holder (Australia) – (1,1,3,3,2,1) 11 – trzecie miejsce w półfinale
6. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – (2,2,3,0,1,1) 9 – trzecie miejsce w półfinale
7. Szymon Woźniak (Polska) – (3,0,2,2,2,0) 9 – czwarte miejsce w półfinale
8. Kai Huckenbeck (Niemcy) – (2,1,2,1,3) 9 – nie wystąpił w powtórce wyścigu półfinałowego