KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2020. Z kim Ala Tracz zmierzy się w konkursie? [WIDEO]

The Junior Eurovision Song Contest

23 listopada o godz. 16:00 odbędzie się Ceremonia Otwarcia tegorocznego, 18. Konkursu Eurowizji Junior 2020.

Transmisja będzie dostępna w serwisie TVP VOD. W jej trakcie dowiemy się, które państwo wystąpi jako pierwsze lub ostatnie w konkursie oraz która w kolejności zaśpiewa reprezentantka Polski – Alicja Tracz. Ceremonię Otwarcia będzie można obejrzeć również o godz. 17:25 na antenie TVP1.

Po wielkim sukcesie 17. edycji Eurowizji Junior w Polsce i wygranej naszej reprezentantki, Viki Gabor, Europejska Unia Nadawców (EBU) powierzyła organizację 18. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w roku 2020 Telewizji Polskiej.

Poniedziałkową Ceremonię Otwarcia poprowadzi Mateusz Szymkowiak. W trakcie wydarzenia poznamy reprezentantów poszczególnych Państw.
Podczas Ceremonii z piosenką pt. „Move The World” wystąpi zeszłoroczna laureatka Eurowizji Junior Viki Gabor.

Hasło tegorocznej edycji – „Move The World” – „Rusz Światem” – nawiązuje do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata. Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swój talent, umiejętności i pasję.

Uczestnicy Eurowizji Junior 2020 (fot. EBU)

Z kim Ala Tracz zmierzy się na Eurowizji Junior?

12 krajów zadeklarowało udział w konkursie Eurowizja Junior 2020, który odbędzie się już 29 listopada w Warszawie! Polskę reprezentować będzie Ala Tracz. Z kim zmierzy się nasza młoda wokalistka?

Już 27 listopada o godz. 20:00 startuje głosowanie publiczności. Internauci będą mogli oddać swoje głosy online za pośrednictwem strony www.vote.junioreurovision.tv oraz www.jesc.tv!

W odróżnieniu od konkursu Eurowizji, podczas Eurowizji Junior widzowie mogą oddawać głosy również na reprezentantów swoich państw. Można więc głosować na naszą reprezentantkę – Alę Tracz. Kim są jej rywale w walce o zwycięstwo?

BIAŁORUŚ

Arina Peszterewa ma 12 lat, pochodzi z Mohylewa, miasta na wschodzie kraju i marzy o tym, aby być słynną piosenkarką. Młoda Białorusinka występuje już od sześciu lat i zdążyła zdobyć kilka nagród w konkursach muzycznych. Można było ją zobaczyć m.in. w „The Voice Kids”.

12-latka ma kota, psa i papugę, jest fanką amerykańskiej piosenkarki Billie Eilish, a w wolnych chwilach pisze wiersze. W konkursie zaśpiewa utwór „Aliens”, czyli „Obcy”.

Valentina z Francji (fot. Ahmed Bahhodh/EBU)

FRANCJA

Francja po raz czwarty bierze udział w Eurowizji Junior. Po Carli (2019), Angélinie (2018) i Thomasie (2004) przyszedł czas na Valentinę.

11-letnia wokalistka mieszka pod Rennes i marzy, aby poznać amerykańską gwiazdę Arianę Grande. Jaka sama podkreśla jej piosenka „J’imagine” opowiada o tym, aby nigdy się nie poddawać, nawet gdy życie nie jest łatwe i wesołe. Zawsze można sobie wyobrazić lepszy świat!

Francuzka pokochała muzykę, gdy jej mama usypiała ją płytami CD z włoskimi przebojami.

GRUZJA

Gruzja, która uczestniczy w konkursie nieprzerwanie od 2007 roku, jest jak na razie najbardziej utytułowanym krajem na Eurowizji Junior, bo wygrywała go aż trzykrotnie: w 2008, 2011 i 2016 roku.

W tym roku Gruzję reprezentuje Sandra Gadelia z Tbilisi. 10-latka chce zmienić świat miłością i muzyką, a w swojej piosence „You Are Not Alone”, czyli „Nie jesteś sam”, najbardziej lubi zdanie, że „Żyjąc na Ziemi trzeba kochać”.

Jej gust muzyczny jest bardzo szeroki, bo słucha zarówno grupy Scorpions, jak i Louisa Armstronga.

HISZPANIA

To najpewniej najlepsza tancerka wśród uczestników Eurowizji Junior 2020, a już na pewno najlepsza tancerka flamenco! Trudno się dziwić, skoro jej rodzice to również tancerze. Ale Soleá nie tylko kocha taniec, ale też uwielbia śpiewać.

9-latka, która uwielbia Steviego Wondera i Christinę Aguilerę, zaprezentuje utwór „Palante”, czyli „Naprzód” i jak sama mówi to ważna piosenka, bo pokazuje, że nie należy się poddawać i trzeba zawsze iść do przodu.

UNITY z Holandii (fot. Chantal Antonides/EBU)

HOLANDIA

Holandia jest jednym z ledwie dwóch krajów, które uczestniczyły we wszystkich edycjach Eurowizji Junior, od 2003 roku. Jednak wygrać udało jej się tylko raz, w 2009 roku, gdy triumfował Ralf Mackenbach.

W tym roku eliminacje wygrał „girlsband” Unity, który tworzą Naomi (13 lat), Maud (14 lat), Jayda (13 lat) i Demi (14 lat). Ich piosenka „Best Friends”, czyli „Najlepsze przyjaciółki”, traktuje o tym, że choć czasem są daleko od siebie, to ich przyjaźń zawsze zwycięży, a w końcu wszyscy zawsze patrzymy na ten sam księżyc.

KAZACHSTAN

Kazachstan występuje na Eurowizji Junior dopiero od 2018 roku, ale już był bliski triumfu! Chyba wszyscy pamiętamy zaciekłą rywalizację, jaką rok temu Viki Gabor stoczyła z Yerzhanem Maximem. Młody Kazach wygrał głosowanie jury, ale ostatecznie dzięki głosom widzów wygrała nasza reprezentantka, a jej rywal zajął 2. miejsce.

Tym razem o wygraną powalczy Karakat Bashanova. 12-latka mieszka w miejscowości Ryskulov, niedaleko stołecznych Ałmatów. Swoją piosenkę „Forever”, czyli „Na zawsze” postanowiła zadedykować zmarłemu tacie.

Karakat podziwia Beyoncé, Céline Dion i Whitney Houston, bo wszystkie trzy – jak twierdzi – potrafiły przekazać słuchaczom to, o czym śpiewały.

MALTA

Malta ma już na koncie dwa zwycięstwa w Eurowizji Junior. Gaia Cauchi wygrała w 2013 roku, a Destiny Chukunyere w 2015. Teraz o triumf powalczy Chanel Monseigneur.

9-latka nie potrafi żyć bez muzyki. Cały czas śpiewa, pisze piosenki i gra na pianinie. Ale lubi też czytać, a ostatnio zaczęła pisać krótkie opowiadania.

Jej utwór „Chasing Sunsets”, czyli „W pogoni za zachodami słońca” mówi o tym, że zawsze w życiu należy gonić za marzeniami, choćby były najbardziej nieprawdopodobne!

NIEMCY

To niewiarygodne, ale Niemcy jeszcze nigdy nie brały udziału w Eurowizji Junior! W tym roku to się zmieni, a nasz zachodni sąsiad stanie się tym samym 40. debiutantem w historii konkursu.

Na eurowizyjnej scenie zobaczymy 13-letnią Susan, która w krajowych eliminacjach pokonała aż 70 rywali. Młoda wokalistka pokochała śpiew w wieku 4 lat, gdy zobaczyła występ swojej starszej siostry Katji. To wtedy zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu i hip-hopu. Dziś jej największą idolką jest Ariana Grande.

Jej piosenka „Stronger with you”, czyli „Dajesz mi siłę”, mówi o tym, że można spełnić każde marzenie, gdy ma się obok przyjaciół i rodziców.

ROSJA

Sofia Feskowa to już szesnasta reprezentantka Rosji w Eurowizji Junior. Do tej pory kraj ten wygrywał dwukrotnie: w 2006 górą były Siostry Tołmaczowe, a w 2017 – Polina Bogusiewicz.

Marzeniem 11-latki z Sankt Petersburga jest występ na jednej scenie z Poliną Gagariną, która w 2015 roku zajęła 2. miejsce na dorosłej Eurowizji.

Sofia zaprezentuje utwór „My New Day”, w którym chce przekazać wszystkim, także dorosłym, aby nie wstydzili się wierzyć w cuda, a wtedy sami będą mogli stworzyć swoją bajkę.

SERBIA

Choć Serbia w Eurowizji Junior weźmie udział już po raz 12., to dotychczas jej najlepszym wynikiem było zajęcie dwukrotnie trzeciego miejsca. O wyższą lokatę powalczy w tym roku Petar Aničić

14-latek z Belgradu to chodzący omnibus: interesuje go wszystko i ciągle się uczy. Muzyki uczy się już od czwartego roku życia, a poza nią uwielbia m.in. historię i geografię. Do tego mówi biegle po angielsku, a w kolejce czekają niemiecki i hiszpański. Petar chciałby być w przyszłości prawnikiem albo dyplomatą.

W konkursie zaprezentuje piosenkę „Heartbeat”, czyli „Bicie serca” i jak sam mówi uwielbia ją, bo bicie serca zawsze opisuje miłość.

UKRAINA

Ołeksandr Bałabanow może z czystym sercem powiedzieć, że do trzech razy sztuka. 14-latek trzeci raz brał udział w krajowych eliminacjach Eurowizji Junior i w końcu udało mu się wygrać! Tym razem pokonał 11 rywali i został piętnastym reprezentantem swojego kraju w konkursie.

Mieszkający w Kijowie Ołeksandr już w wieku czterech lat zaczął chodzić na muzyczne zajęcia, a gdy skończył 8 lat rozpoczął edukację w szkole muzycznej. Jego idolami są Michael Jackson i brytyjski zespół The Jungle.

Jego utwór „Vidkryvai (Open Up)”, czyli „Otwórz się”, opowiada o tym, że aby odnaleźć szczęście, nie wolno się zamykać i niczym mityczni Argonauci, którzy wyruszyli po złote runo, zawsze trzeba iść do przodu i otwierać się na świat.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button