AZS Zakopane drużynowym mistrzem Polski! Kinga Rajda i Piotr Żyła mistrzami Polski! [ZDJĘCIA]

Drużynowy mistrz Polski i indywidualni mistrzowie Polski w skokach narciarskich

12 października 2019 roku wieczorem na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn.

Złote medale krajowego czempionatu na skoczni normalnej (HS-104) wywalczyli Kinga Rajda z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk oraz Piotr Żyła, który reprezentuje barwy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Za nami wspaniałe zawody i piękna walka o tytuł mistrza i mistrzyni Polski w skokach narciarskich.

Piotr Żyła mistrzem Polski! (fot. Anna Karczewska/PZN)

Złoto w konkursie indywidualnym wywalczył Piotr Żyła, który w serii finałowej wylądował na 111 metrze. Natomiast w pierwszej próbie uzyskał 100 metrów.

Obok Żyły na podium stanęli reprezentanci klubu KS Eve-nement Zakopane. Tytuł wicemistrzowski zdobył Kamil Stoch (97,5 i 101 m), a brązowy medal zgarnął Stefan Hula (95,5 i 107 m).

Kinga Rajda ze złotem! (fot. Anna Karczewska/PZN)

Bezkonkurencyjną mistrzynią Polski została natomiast Kinga Rajda. Zawodniczka Sokoła Szczyrk lądowała najdalej ze wszystkich uczestniczek konkursu i po skokach na odległość 91 oraz 93,5 metra wywalczyła złoto Letnich Mistrzostw Polski.

Podium mistrzostw Polski (fot. Anna Karczewska/PZN)

Srebrną medalistką została Joanna Szwab z zakopiańskiego AZS-u (88 i 93 m). Natomiast po brąz sięgnęła Nicole Konderla z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (88,5 i 91,5 m).

W tegorocznych Letnich Mistrzostwach Polski w Szczyrku wystartowało 83 zawodników oraz 12 zawodniczek. Na starcie zobaczyliśmy liczną grupę reprezentantów Norwegii.

AZS Zakopane drużynowym mistrzem Polski (fot. Anna Karczewska/PZN)

AZS Zakopane drużynowym mistrzem Polski!

Reprezentanci klubu AZS Zakopane zostali mistrzami Polski w konkursie drużynowym.

Złoto dla klubu z Zakopanego wywalczyli: Mateusz Gruszka, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała i Maciej Kot.

Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Artur Kukuła, Bartosz Czyż, Szymon Jojko i Tomasz Pilch.

Natomiast brązowe medale zdobyli skoczkowie z klubu TS Wisła Zakopane – Klemens Murańka, Dawid Jarząbek, Adam Niżnik i Dawid Kubacki.

Po trzech latach przerwy skoczkowie narciarscy powrócili do walki o medale krajowego czempionatu w konkursie drużynowym. Zbyt silny wiatr pokrzyżował plany organizatorom zawodów i w sobotę na Skalitem rozegrana została tylko jedna seria konkursowa. Tytułu mistrzowskiego bronili reprezentanci zakopiańskiego AZS-u, którzy ponownie okazali się najlepsi w „drużynówce”. Walkę o złoto rozpoczął Mateusz Gruszka, który uzyskał 97 metrów. W drugiej grupie zawodników skakał Krzysztof Leja (94,5 metra), a w trzeciej, pochodzący z Dzianisza, Andrzej Stękała (98,5 m). Kropkę nad „i” postawi Maciej Kot, który oddał skok na odległość 91,5 metra.

Wicemistrzami Polski w drużynie zostali reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy skakali równo i daleko, i ku zaskoczeniu wszystkich stanęli na drugim stopniu podium. Artur Kukuła skakał jako pierwszy i uzyskał 93,5 metra. Następnie na 102 metrze wylądował Bartosz Czyż. Szymon Jojko skoczył 98,5 metra, a kończący rywalizację Tomasz Pilch lądował na 99 metrze.

Na najniższym stopniu podium stanęli skoczkowie z klubu TS Wisła Zakopane. Jako pierwszy skakał Klemens Murańka, który oddał skok na odległość 94,5 metra. Następnie skakał Dawid Jarząbek, który uzyskał 89 metrów. W trzeciej grupie zawodników do walki przystąpił Adam Niżnik, który uzyskał 92,5 metra. Natomiast brązowy medal dla TS Wisły Zakopane przypieczętował Dawid Kubacki, który wylądował na 89 metrze.