FILM I SERIALE

„Zupa nic” Kingi Dębskiej. Gwiazdy na uroczystej premierze [ZDJĘCIA]

„Zupa nic”

W warszawskim kinie odbyła się uroczysta premiera filmu „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej.

Historia dzieciństwa bohaterek znanych z przeboju reżyserki „Moje córki krowy” zabiera widza w nostalgiczną podróż w czasy PRL-u. Na czerwonym dywanie, obok Kingi Dębskiej i producenta filmu – Zbigniewa Domagalskiego, pozowały gwiazdy produkcji: Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska, Rafał Rutkowski, Marcin Bosak oraz debiutujące, młode aktorki Alicja Warchocka i Barbara Papis, a także autor piosenki promującej film oraz prowadzący uroczystość – Artur Andrus. Magii dawnych lat dali porwać się także zaproszeni goście, przedstawiciele świata sztuki, kultury i show-biznesu, między innymi: Maria Dębska, Marcin Kwaśny, Marcin Dąbrowski, Lana Nguyen, Agnieszka Kawiorska. „Zupa nic” pojawi się na ekranach kin już 27 sierpnia.

Modlitwa – fragment filmu

Baloniki dla dorosłych – fragment filmu

„Zupa nic” – zwiastun filmu

Piosenka Artura Andrusa i Moniki Borzym ️

Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

Tym filmem chciałabym przypomnieć sobie i widzom, co cieszyło nas, gdy byliśmy dziećmi. Pozwolić sobie na rozrzewnienie nad czasem, gdy całe popołudnie można było przesiedzieć z rówieśnikami na drzewie i trzepaku, a żółta syrenka rodziców ekscytowała bardziej niż dziś najnowszy model Audi. Mieliśmy bardzo szczególne dzieciństwo, które uformowało nas tak a nie inaczej. Przyjrzyjmy się życiu naszych rodziców i zauważmy, jak wiele z nich jest w nas. Ten film będzie taką właśnie intymną podróżą w świat dzieciństwa – wzruszającą, bardzo zabawną i pełną emocji – Kinga Dębska, reżyserka.

Obsada: Adam Woronowicz („Mayday”, „7 uczuć”, „Baby są jakieś inne”), Kinga Preis („Dom zły”, „Pod Mocnym Aniołem”), Ewa Wiśniewska („Zbliżenia”, „Piąta pora roku”), Katarzyna Kwiatkowska („Dzień kobiet”, „Ile waży koń trojański”), Rafał Rutkowski („Juliusz”, „Zabawa zabawa”), Barbara PapisAlicja Warchocka („Zabawa zabawa”, „Żmijowisko”)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button