WROCŁAW

ZOOlśnienie we Wrocławiu. Jedyna taka wystawa w Polsce

Artyści plastycy przygotowali podświetlane figury zwierząt

To pierwsza taka wystawa w polskim ZOO.

Artyści plastycy przygotowali podświetlane figury zwierząt: żyrafy, zebry, słonia czy flamingów. Wystawa ma również symbolicznie podkreślić bardzo ważną w dzisiejszych czasach misję ZOO – ratowanie ginących gatunków.

Przy Afrykarium wrocławskiego Zoo można oglądać wystawę, która ma dosłownie olśnić zwiedzających.

Pomysłodawcą wystawy ZOO-lśnienie jest prezes Zoo, Radosław Ratajszczak, który zaszczepia we Wrocławiu najlepsze praktyki z całego świata.

Podświetlane figury zwierząt (fot. UMW)

–Zima to dość trudny czas, jest zwykle ciemno i zimno. W styczniu i lutym marzymy o tym, by zrobiło się ciepło i jasno, więc zapraszamy do zoo – ciemność rozjaśnią figury zwierząt, a ciepło zapewni Afrykarium – zaprasza prezes Ratajszczak.

Najnowsza ekspozycja w zoo, składa się z kilkunastu podświetlanych figur zwierząt i stanęła w sercu ogrodu – przed Afrykarium. Już podczas ostatnich prób przed premierą, w sobotę wieczorem, wzbudziła zainteresowanie odwiedzających zoo.

Co ważne – atrakcja nie jest dodatkowo płatna. W ramach zwykłego biletu do zoo można obejrzeć wystawę i zwiedzić Afrykarium. Godziny otwarcia ZOO zostaną w związku z tym wydłużone. Atrakcje będzie dostępna codziennie od 19 stycznia br. do godz. 19:00 w piątki i soboty oraz do godziny 18:00 w pozostałe dni tygodnia (kasy biletowe czynne będą o godzinę krócej). Świetlną ekspozycję naturalnie najlepiej oglądać chwilę po zachodzie słońca kiedy robi się ciemno.

Jeśli ZOO-lśnienie spotka się z dużym zainteresowaniem odwiedzających zoo planuje systematycznie powiększać kolekcję świetlnych figur o kolejne eksponaty i regularnie powtarzać ekspozycję.

Podświetlane figury zwierząt (fot. UMW)

Warto zastanowić się nad losem zwierząt

Na ekspozycji można zobaczyć przedstawicieli popularnych gatunków zwierząt takich jak: żyrafy, zebry, flamingi, nosorożca, słonia czy kobrę. Najwyższa rzeźba (żyrafy) ma aż 3,5 metra wysokości!

Oczywiście wystawa, jako dodatkowa atrakcja podczas zwiedzania, to pretekst do głębszej refleksji. – Być może niebawem tylko w takiej formule będziemy oglądać wiele gatunków dzikich zwierząt. Na liście IUCN opisanych jest 105 tys. gatunków, a z najnowszych, wrześniowych danych wynika, że 30% z nich jest bezpośrednio zagrożonych wyginięciem. Jako świadome swojej roli zoo nie możemy więc pozostać obojętni na pogarszający się stan dzikiej przyrody. Chcemy nie tylko chronić zwierzęta w naszym zoo, ale też uwrażliwiać zwiedzających na problem wymierania gatunków. Stąd wiele naszych działań, jak akcja pomocy zwierzętom z Australii, w którą z dużym sukcesem udało nam się zaangażować miłośników zoo. Dowodem na to jest sukces zbiórki, na którą ponad 2 tysiące osób wpłaciło już ponad 100 tysięcy złotych, aby wspomóc zwierzęta cierpiące na skutek pożarów w Australii – podkreśla prezes.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button