W niedzielę, 29 stycznia, na całym świecie pojawią się wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy będą zbierać pieniądze do puszek.
31. Finał jest poświęcony walce z sepsą. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu przeznaczonego do diagnostyki zakażeń, które mogą prowadzić do rozwoju sepsy.
Kto może być wolontariuszem?
Aby zostać wolontariuszem WOŚP, w odpowiednim czasie należało zgłosić się do najbliższego sztabu i zapisać się na listę wolontariuszy.
Po otrzymaniu potwierdzenia i przekazaniu zdjęcia, dla wolontariuszy zostały przygotowane identyfikatory i puszki, które mogli odebrać ze swojego sztabu.
Jak rozpoznać wolontariusza WOŚP?
Wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można łatwo rozpoznać na ulicy. Jego cechą charakterystyczną jest kolorowa puszka w barwach 31. Finału, identyfikator, czerwone serduszka.
Ważne jest, aby wolontariusze nie chodzili sami, ale zawsze z drugą osobą. Najważniejszym rekwizytem każdego wolontariusza jest puszka, do której można wrzucać pieniądze.
Kolejną ważną rzeczą u osoby, która kwestuje, jest identyfikator. Na plakietce, którą nosi wolontariusz powinny być:
- indywidualny numer wolontariusza,
- numer sztabu, w którym jest zarejestrowany wolontariusz,
- imię,
- zdjęcie,
- pieczątka,
- hologram,
- kod QR.
Każda osoba, która wrzuci datek do puszki, otrzyma od wolontariusza naklejkę – czerwone serduszko. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chodzą tylko po ulicach miast w całej Polsce oraz na świecie. Nie pukają do drzwi domów i mieszkań.