POLSKA

Znudzona małpka kapucynka uciekła z domu. Skakała po drzewach

Samotna małpka kapucynka wyskoczyła z mieszkania, gdy jej opiekun wyszedł do pracy.

Przez uchylone okno wydostała się na podwórko i pobiegła na plac zabaw, gdzie bawiły się dzieci. Zwierzątko zostało odłowione przez strażników miejskich.

– Koło górki na placu zabaw przy ul. Bogusławskiego biega małpka kapucynka. Wcześniej biegała po boisku i skakała po drzewach – takiej treści zgłoszenie przekazano Straży Miejskiej w środę po południu. Na miejsce wysłano Ekopatrol. Na placu zabaw znajdowała się grupka dzieci i nieduża małpka kapucynka. Dzieci rzucały małpce owoce.

– Małpka uciekła na drzewo. Zeszła z niego dopiero, gdy zobaczyła przechodzącą kobietę, która zatrzymała się i zaczęła ją wołać. Kapucynka wskoczyła jej na ramię. Wówczas poprosiliśmy, by weszła z małpką do pomieszczenia ochrony budynku. Tam ją odłowiliśmy – powiedział mł. Str. Szymon Kosakowski z Ekopatrolu Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Z informacji od mieszkańców osiedla wynikało, że widywano mężczyznę, który wyprowadzał małpkę na smyczy. Jest on mieszkańcem osiedla. Po jakimś czasie mężczyzna podszedł do funkcjonariuszy i poinformował, że kapucynka uciekła przez uchylone okno z mieszkania na piątym piętrze. Na dowód, że jest właścicielem małpki pokazał strażnikom miejskim wcześniejsze zdjęcia z nią. W związku z tym, że mężczyzna nie zachował dostatecznych środków ostrożności został przez funkcjonariuszy pouczony. Kapucynka wróciła do swojego domu.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button