SIATKÓWKA

Znamy kalendarz Siatkarskiej Ligi Narodów FIVB 2021

Siatkarska Liga Narodów FIVB

Do organizacji Siatkarskiej Ligi Narodów 2021 przygotowują się miasta na całym świecie.

Od kanadyjskiego Calgary na północy i zachodzie po japońskie Kioto na wschodzie oraz argentyńskie San Juan na południu.

VNL 2021 ma rozpocząć się 11 maja rozgrywkami kobiet, a 14 maja dołączą do nich mężczyźni. Szesnaście drużyn z każdej płci spotykać się będzie w czterech grupach na przestrzeni pięciu tygodni, aby wyłonić najlepszą szóstkę, która będzie walczyć o medale.

Miasta-gospodarze rund finałowych nie zostały jeszcze potwierdzone. Finały kobiet odbędą się w Chinach, a mężczyzn we Włoszech – oba od 23 do 27 czerwca. To doprowadzi sezon do punktu kulminacyjnego przed Igrzyskami Olimpijskimi Tokio, planowanymi teraz na termin od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r.

Broniąca tytułu w kategorii mężczyzn Rosja, dążąca do zdobycia trzeciego złota w tyluż edycjach rozgrywek od ich inauguracji w 2018 roku, rozpocznie swoją misję w Jiangmen wraz z gospodarzami – Chinami, Iranem i Japonią w pierwszym tygodniu zawodów od 14 do 16 maja.

Aktualni, polscy mistrzowie świata rozpoczną VNL 2021 u siebie, goszcząc w pierwszym tygodniu Serbię, Włochy i Słowenię, a mistrzowie olimpijscy – Brazylia – zagrają w tym czasie w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok gospodarzy zmierzą się też z Argentyną i Kanadą.

Siatkarska Liga Narodów FIVB 2021 mężczyzn (fot. FIVB)

Broniące tytułu siatkarki USA również będą starać się o trzecie z rzędu zwycięstwo w Lidze Narodów, a drogę do finału rozpoczną turniejem w Cuiabie, od 11 do 13 maja, w grupie z gospodyniami – Brazylią, Kanadą i Dominikaną. Starcie Brazylia – USA w pierwszym tygodniu VNL 2021 będzie powtórką finału 2019, w którym zawodniczki z Ameryki Północnej zwyciężyły po pięciu dramatycznych setach.

Mistrzynie świata kobiet – Serbki, w pierwszym tygodniu pojadą do Włoch by zagrać tam przeciwko gospodyniom oraz Turczynkom i Polkom, natomiast panujące mistrzynie olimpijskie czyli Chinki (przy okazji trzeci raz z rzędu gospodynie finału VNL) podejmą w Ningbo Japonię, Koreę i Tajlandię.

Siatkarska Liga Narodów FIVB 2021 kobiet (fot. FIVB)

VNL 2021 będzie trzecią edycją flagowych rozgrywek FIVB, po odwołaniu sezonu 2020 z powodu pandemii koronawirusa.
(pras.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button