INNE

Złota sobota dla Polski na ME Berlin 2018! Trzy medale

W przedostatnim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie Polacy trzy razy cieszyli się ze zdobycia złota!

Justyna Święty-Ersetic wygrała bieg na 400 metrów i pokonała rywalki w sztafecie.
Dzięki najlepszemu rezultatowi w Europie w tym sezonie, tj. 50.41 Justyna pokonała Greczynkę Marię Belimbasaki.

Złoto zdobyły także w sztafecie 4×400 metrów Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Patrycja Wyciszkiewicz. Panie uzyskały 3:26.59.
Jest to pierwszy złoty medal polskiej kobiecej sztafety 4×400 metrów w mistrzostwach Europy.

Adam Kszczot zdobył trzeci z rzędu złoty medal mistrzostw Europy na 800 metrów.
W finale biegu na Olympiastadion „profesor” z 1:44.59 wyprzedził prawie o pół sekundy Francuza Pierre-Ambroise Bosse.

Iga Baumgart-Witan zajęła 5. miejsce w biegu na 400 metrów z czasem 51.24.
Na 800 metrów Michał Rozmys był czwarty, a tuż za nim Mateusz Borkowski.
Piąte miejsce w finale zajęła męska sztafeta 4×400 metrów: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Kajetan Duszyński.
W skoku wzwyż Sylwester Bednarek zajął 7. pozycję.

Reprezentacja Polski ma już dziewięć medali, tj. sześć złotych i trzy srebrne. Biało-czerwoni prowadzą w klasyfikacji generalnej.
Złoto zgarnęli:
Wojciech Nowicki, Michał Haratyk, Paulina Guba, Justyna Święty-Ersetic, Adam Kszczot i kobieca sztafeta 4×400 metrów
a srebro:
Paweł Fajdek, Konrad Bukowiecki i Marcin Lewandowski.

Starty na niedzielę (ostatni dzień ME)

19.10 – Skok o tyczce mężczyzn – finał (Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski)

19.20 – Sztafeta 4×100 metrów kobiet – I runda, bieg 1 (Polska bierze udział)

19.28 – Sztafeta 4×100 metrów kobiet – I runda, bieg 2

19.30 – Rzut młotem kobiet – finał (Anita Włodarczyk, Malwina Koproń, Joanna Fiodorow)

19.40 – Sztafeta 4×100 metrów mężczyzn – I runda, bieg 1

19.48 – Sztafeta 4×100 metrów mężczyzn – I runda, bieg 2 (Polska bierze udział)

19.55 – Trójskok mężczyzn – finał

20.00 – Bieg na 1500 metrów kobiet – finał (Sofia Ennaoui, Angelika Cichocka)

20.15 – Bieg na 5000 metrów kobiet – finał (Paulina Kaczyńska, Katarzyna Rutkowska)

20.55 – Bieg z przeszkodami na 3000 metrów kobiet – finał

21.20 – Sztafeta 4×100 metrów kobiet – finał (ewentualny występ Polski)

21.35 – Sztafeta 4×100 metrów mężczyzn – finał (ewentualny występ Polski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Close