KATOWICE

Złamali zasady kwarantanny. Nie polecieli do Egiptu, Wielkiej Brytanii oraz na Ukrainę

Śląski Oddział Straży Granicznej

Utrata opłaconego połączenia lotniczego, mandat karny oraz dalsze konsekwencje to efekt złamania zasad kwarantanny związanej z epidemią koronowirusa.

18 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili przypadki złamania zasad kwarantanny, związanej z epidemią koronawirusa. Pięcioro pasażerów, którzy wczoraj stawili się do odprawy granicznej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach to 2 obywateli Ukrainy oraz 3 obywateli Polski, w tym 1 małoletnia dziewczyna oraz 1 małoletni chłopiec.

W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na wszystkie osoby sanepid nałożył 10-dniową kwarantannę. Dwoje obywateli Ukrainy oraz jedna Polka zostali ukarani mandatami w wysokości od 100 zł do 300 złotych na podstawie art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń. Natomiast opiekun prawny małoletnich Polaków w związku z niedopełnieniem obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na kwarantannie przez dzieci, zgodnie z art. 116 § 2 kodeksu wykroczeń został ukarany dwoma mandatami, każdy w wysokości 500 złotych.

Niezależnie od nałożonych grzywien w drodze mandatu karnego, funkcjonariusze poinformowali o zaistniałych przypadkach naruszenia zasad kwarantanny Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie ze względu na miejsce zamieszkania Komendy Miejskie Policji. Ponadto decyzją Kapitana Statku Powietrznego, żadna z tych osób nie została wpuszczona na pokład samolotu.

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button