ŚWIAT

Zełenski. Jego „dziwne” spotkania z papieżem Franciszkiem i premierem Indii

Żart w "biały dzień"

W ramach udziału w szczycie Grupy Siedmiu we Włoszech prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z papieżem Franciszkiem.

Prezydent podziękował za modlitwy o pokój dla Ukrainy, duchową bliskość z naszym narodem i pomoc humanitarną dla Ukraińców.

Głowa państwa szczegółowo informowała papieża o konsekwencjach rosyjskiej agresji na Ukrainę, rosyjskim terrorze powietrznym i trudnej sytuacji w sektorze energetycznym.

Omówili także Formułę Pokojową, rolę Stolicy Apostolskiej w ustanowieniu sprawiedliwego i trwałego pokoju na Ukrainie, a także oczekiwania płynące ze Światowego Szczytu Pokojowego. Wołodymyr Zełenski podziękował Watykanowi za udział w tym wydarzeniu.

Prezydent odnotował wysiłki Watykanu na rzecz zaprowadzenia pokoju, w szczególności powrót do domu ukraińskich dzieci uprowadzonych przez Rosję.

Czy Zełenski upadł na głowę?

Spotykanie się z największą zbrodniczą religią świata to już zakrawa o kpinę!

Watykan, w tym papież od początku wojny popiera swojego przyjaciela/pupilka Putina. Dlaczego? Jak zwykle chodzi o pieniądze! Rosja m.in. pompuje olbrzymie „datki” do Watykanu.

Papież wielokrotnie obrażał Ukraińców, mordowanych niewinnie cywilów, itp.

Wołodymyr Zełenski i premier Indii Narendrą Modi (fot. president.gov.ua)

Prezydent Ukrainy rozmawiał z premierem Indii o stosunkach dwustronnych i ekspansji handlowej

W ramach wizyty roboczej do Włoch w celu wzięcia udziału w szczycie Grupy Siedmiu krajów Zełenski spotkał się z premierem Indii Narendrą Modim.

Wołodymyr Zełenski pogratulował Narendrze Modiemu zwycięstwa w wyborach oraz życzył narodowi indyjskiemu pokoju i dobrobytu.

Podczas spotkania przywódcy omówili rozwój relacji dwustronnych i możliwość wymiany doświadczeń w zakresie wykorzystania nowych technologii w rolnictwie.

Prezydent mówił o funkcjonowaniu korytarza transportowego Morza Czarnego, który umożliwia zwiększenie eksportu oleju słonecznikowego do Indii i przepływu innych kategorii towarów.

Głowa państwa poinformowała o przygotowaniach do Światowego Szczytu Pokojowego i podziękowała premierowi Indii za spodziewaną obecność delegacji wysokiego szczebla na tym wydarzeniu. Przywódcy omówili punkty porządku obrad Szczytu.

Za co podziękował? Za dostarczanie przez Indie broni Rosji i ciche popieranie Putina?!

Tak samo spotykał się z arabskimi, afrykańskimi i Ameryki Łacińskiej przedstawicielami krajów, które popierają napaść Rosji na Ukrainę.

Podobnie jest też i z Turcją, Chinami, Serbią czy Węgrami.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button