MOTOSPORT

Zbigniew Staniszewski mistrzem Polski 2020 w rallycrossie. Kuba Przygoński tuż za nim

Mistrzostwa Polski 2020 w Rallycrossie

Ostatnia, czwarta runda Mistrzostw Polski 2020 w Rallycrossie za nami.

Została ona przeniesiona z Slovakiaringu na dobrze znany tor w Słomczynie.

Na liście zgłoszeń pojawiło się 87 nazwisk.

Przed finałem wyścigu było już wiadomo, że prawdopodobnie Mistrzem Polski będzie Zbigniew Staniszewski. Kierowca ten musiał ukończyć wyścig nie dalej niż na drugiej pozycji.

Wyścig wygrał Kuba Przygoński, a drugi na mecie zameldował się jednak Zbigniew Staniszewski i to on został Mistrzem Polski SuperCars.
Marcin Wicik ostatecznie zajął trzecie miejsce Mistrzostw Polski 2020 pomimo braku startu w Słomczynie.

Mistrzostwa Polski 2020 w Rallycrossie. Kuba Przygoński (fot. pras.)

Kuba Przygoński kilka tygodni temu cieszył się ze zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Rajdów Terenowych. Dziś, w debiutanckim sezonie, dopisuje do swojego dorobku tytuł wicemistrza Polski w rallycrossie.

W tym sezonie, ze względu na ograniczoną możliwość startów, Kuba Przygoński rywalizuje na kilku frontach. Kibice mogli go oglądać na driftingowych torach, w rywalizacji cross country, a także po raz pierwszy w karierze w zawodach z cyklu rallycross. W tych ostatnich 35-letni kierowca ostatecznie sięgnął po tytuł wicemistrzowski, ale jego losy ważyły się do ostatniej chwili.

– Sobota nie była na naszą korzyść, była dość trudna, całą noc razem z zespołem głowiliśmy się co zrobić, żeby w niedzielę pojechać perfekcyjnie, i udało nam się to zrobić. Wygraliśmy w niedzielę wszystkie biegi, za co bardzo dziękuję całemu zespołowi, włożyliśmy w to bardzo dużo pracy. Bardzo się cieszę z tego wyniku, pokazujemy że decyzja o rywalizacji w mistrzostwach Polski crosscountry była dobrym planem i dobrym ruchem. To był bardzo szybki, wręcz ekspresowy sezon, musiałem się równie szybko uczyć tej nowej dla mnie dyscypliny. Pokazaliśmy, że możemy szybko wejść na bardzo wysoki poziom, a wiedzę, jaką wyniosłem z tego sezonu z pewnością wykorzystam w mojej dalszej karierze, na Dakarze lub przy okazji driftu – powiedział po zawodach Kuba Przygoński.

O ostatecznej klasyfikacji zdecydowała punktacja sumaryczna Mistrzostw Polski rallycross. Po niedzielnych finałach Kuba Przygoński i Zbigniew Staniszewski mieli tyle samo punktów z odliczeniem jednej rundy. Dodatkowo okazało się, że mają również tyle samo zwycięstw i drugich miejsc. O ostatecznych rozstrzygnięciach zdecydowała zatem liczba punktów sumarycznych z całego sezonu.

W grupie SuperCars Light zawody wygrał Bartosz Idźkowski, osiągając tym samym tytuł mistrzowski.

Grupa SuperNationals

1. Roman Castoral

2. Damian Litwinowicz

3. Robert Dąbrowski

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button