POLSKA

Zatrzymano kierowcę z Gocławia. Inny mężczyzna szalał samochodem na „krajówce”

Zwalczaj agresywne zachowania na drodze!

Kryminalni z Pragi Południe wczoraj po południu zatrzymali 23-letniego Damiana D.

Mężczyzna podejrzany jest o niebezpieczną, nieodpowiedzialną, wręcz „szaleńczą”, jak określają to świadkowie, jazdę samochodem ulicami Gocławia kilka dni temu.

W komendzie prowadzone jest postępowanie dotyczące sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu na terenie Gocławia mieszkańcy interweniowali w związku z jak sami to określają, „szaleńczą” jazdą kierującego bmw. Do obywatelskiego zatrzymania kierowcy nie doszło. Sprawą zajęli się policjanci. Do komendy wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wczoraj w godzinach popołudniowych kryminalni z komendy przy ulicy Grenadierów zatrzymali podejrzewanego kierowcę, 23-letniego Damiana D.

Dziś śledczy przeprowadzą z zatrzymanym czynności procesowe. Za przestępstwo z art. 160 Kodeksu Karnego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Szalał samochodem na „krajówce”. Został ustalony przez policjantów

Policjanci z Siedlec i Radomia ustalili kto szalał vw golfem po drodze krajowej nr 2 na terenie powiatu siedleckiego. Film z wyczynami 30-latka trafił do sieci. Teraz kierowca będzie musiał tłumaczyć się przed sądem z tego, co zrobił.

Kilka dni temu na jednym z serwisów internetowy opublikowane zostało nagranie z drogi K2 z miejscowości Bojmie (pow. siedlecki). Widać na nim jak kierowca osobowego vw golfa popełnia szereg wykroczeń drogowych. Samochód wyprzedza inne pojazdy, przejeżdża przez linię podwójną ciągłą. Także jedzie pod prąd zmuszając inne auta do zjeżdżania na pobocze, jedzie także przez przejście dla pieszych. Jazdę golfa nagrał inny kierowca.

Nagranie odnaleźli policjanci z siedleckiej drogówki oraz wojewódzkiego zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drodze, który działa w strukturach Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Nagranie zwróciło uwagę także jednej ze stacji telewizyjnych.

Policjanci odczytali z nagrania numery rejestracyjne samochodu i w niespełna dobę po upublicznieniu nagrania w sieci, dotarli do właścicielki samochodu. Jak się okazało pojazd wziął jej syn, który przekazał go koledze. Policjanci ustalili dane 30-latka i wezwali go na przesłuchanie. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. W rozmowie z mundurowymi przyznał się do tego co zrobił, jednak nie potrafił wytłumaczyć się ze swojego czynu. Wyraził też skruchę za swój czyn. Za popełnione wykroczenie, w tym spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym grozi kara do 5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. O losie mężczyzny zdecyduje miejscowy sąd. Z zarzutem dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę nieuprawnioną, w tym przypadku bez prawa jazdy, musi liczyć się także mężczyzna, który przekazał 30-latkowi kluczyki od golfa. Za wykroczenie to może grozić grzywna nawet do 5 tys. zł.

Od początku roku wojewódzki zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drodze Wydziału Ruchu Drogowego KWP zajmował się już 160 filmami, na których uwieczniono niebezpieczne zachowania kierowców. Część z nich policjanci otrzymali od internautów, część odnaleźli sami monitorując sieć. Filmy te trafiają do poszczególnych jednostek miejskich i powiatowych, które zajmują się dalej sprawami, w tym. m.in. stawianiem zarzutów.

Przypominamy, jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu – POWIADOM POLICJĘ! Wyślij film na adres: [email protected]

Zanim wyślesz zgłoszenie sprawdź, na terenie której jednostki Policji popełniono wykroczenie. Odpowiedni wybór przyczyni się do szybszej reakcji na zarejestrowane zdarzenie.

Koniecznie opisz: data, godzina zdarzenia, miejscowość, droga/ulica, numer rejestracyjny ujawnionego pojazdu. Podaj również: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy.

Przesyłając materiał filmowy na adres e-maila wyrażasz zgodę na jego wykorzystanie (w tym upublicznienie) w celach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (cechy identyfikacyjne pojazdów, wizerunki uczestników zostaną zasłonięte w sposób zapewniający ochronę danych osobowych).
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button