KATOWICE

Zaatakował ratowników medycznych i policjantów. Zniszczył karetkę [WIDEO]

Ruda Śląska

Zatrzymany przez policjantów 43-letni mężczyzna, który w niedzielę wieczorem zaatakował jadących do szpitala ratowników medycznych i wybił szybę w karetce, został tymczasowo aresztowany.

Sprawca będąc pod wpływem alkoholu, początkowo blokował przejazd ambulansu z chorym do szpitala, później groził i znieważył ratowników, by następnie uszkodzić przednią szybę w karetce. W trakcie zatrzymania zmuszał mundurowych od odstąpienia od czynności i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło w Rudzie Śląskiej na ulicy, która prowadzi do szpitala. Pijany mężczyzna zablokował przejazd karetce jadącej z chorym do szpitala. Agresor znieważył ratowników, groził im śmiercią i uszkodzeniem karetki, a w efekcie uderzając pięścią w przednią szybę, rozbił ją. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 43-latka, który w trakcie interwencji znieważył ich i kopnął jednego z zatrzymujących go mundurowych.

Rudzianin trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 5 zarzutów związanych ze zmuszaniem do odstąpienia od czynności służbowych funkcjonariuszy i ratowników, znieważeniem i zniszczeniem mienia. Decyzją sądu 43-letni agresor został tymczasowo aresztowany. Za te przestępstwa, grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Zdjęcia pochodzą z nagrania wideo opublikowanego w Internecie.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button