BIEGIINNEZIMOWE

Youth Olympic Games 2020. Marcin Zawół młodzieżowym mistrzem olimpijskim!

III Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lozanna 2020

Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra) został młodzieżowym mistrzem olimpijskim w biathlonowym sprincie!

Polak w pięknym stylu wygrał zawody rozgrywane w Station Des Roueses.

Jest to pierwszy medal dla Polski w historii naszych występów w tej imprezie.

Tu nie ma mowy o przypadku – Marcin Zawół świetną formą błysnął już podczas niedzielnego supermiksta, gdy notował czołowe czasy na swoich zmianach. We wtorkowym sprincie, który rozgrywany był na juniorskim dystansie 7,5 km Polak zaliczył bieg niemal idealny. Niemal, bo po stójce Zawół biegał jedną karną rundę, ale w stawce 96 sklasyfikowanych zawodników żadnemu nie udało się strzelać bezbłędnie. Zarówno po pierwszym, jak i drugim strzelaniu nasz reprezentant notował trzecie czasy. Przegrywał tylko z Denisem Irodowem z Rosji i Vegardem Thonem z Norwegii.

Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej pętli biegowej. Teoretycznie najtrudniejsze zadanie miał Zawół, ponieważ startował z najniższym numerem i rywale mogli znać jego międzyczasy. Jak się okazało nie miało to jednak najmniejszego wpływu na końcowe rezultaty, bo Irodow z Thonem nie byli w stanie pobić czasu Polaka. Na ostatnich 2,5 km wygrał z Rosjaninem o 19 sekund, a z Norwegiem o ponad 20 sekund! To pierwszy medal Biało-Czerwonych podczas tych igrzysk, pierwszy także w historii występów Polaków na Youth Olympic Games.

Ostatecznie po srebrny medal sięgnął Irodowe, na najniższym stopniu podium stanął Thon.

Nieźle – zwłaszcza w biegu – spisali się pozostali dwaj nasi reprezentanci, którzy pomimo gorszego strzelania byli w stanie zająć miejsca w pierwszej połowie drugiej dziesiątki. Jan Guńka z czterema karnymi rundami uplasował się na trzynastym miejscu, Konrad Badacz po trzech pudłach sklasyfikowany został na piętnastej pozycji.

III Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie odbywają się w szwajcarskiej Lozannie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button