LOTNICZE NEWSY

Wzrosty ruchu na lotnisku Warszawa/Modlin. Trzy nowe kierunki

Lotnisko Warszawa/Modlin

Wrzesień 2018 roku to kolejny wzrostowy miesiąc portu w tym roku.

Dane za pierwsze 9 miesięcy także napawają optymizmem, jeśli chodzi o całoroczne wyniki Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Liczba obsłużonych pasażerów we wrześniu 2018 wyniosła 262 765. Dzięki temu odnotowano 4,5% wzrost r/r. Jest to najlepszy wrzesień w historii portu i kolejny już tegoroczny miesiąc z dodatnim bilansem. W pierwszych 9 miesiącach tego roku obsłużono 2 337 033 pasażerów, wzrost wyniósł 5%. W całym roku 2018 lotnisko spodziewa się przekroczenia progu 3 mln pasażerów!

W sezonie zima 2018/2019 siatka połączeń lotniska zostanie wzbogacona o nowe kierunki: do Ammanu (Jordania), Kijowa i Lwowa (oba Ukraina).

Kijów (KBP) startuje 28 października, rejsy operują w poniedziałki, środy, piątki i niedziele,
Amman (AMM) startuje 29 października, rejsy operują w  poniedziałki i piątki, 
Lwów (LWO) startuje 31 października, rejsy operują w poniedziałki, środy i niedziele.

Wszystkie połączenia będą obsługiwane przez linię Ryanair.

– Stały już wzrost ruchu zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu. Podróżni korzystają u nas z lotów do najważniejszych miast w Europie. Mam na myśli zwłaszcza te, do których lata się w celach biznesowych i turystycznych. Mamy też nadzieję, że otrzymamy wszystkie wymagane zgody od naszych właścicieli i niebawem będziemy mogli przystąpić do bardzo potrzebnych w naszym porcie inwestycji – mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button