LOTNICZE NEWSY

Wystawa Światowa Expo 2020. Linie Emirates: przelot „malowniczym” A380 nad Dubajem

Samolot Emirates w specjalnym malowaniu Expo 2020

Samolot Emirates w specjalnym malowaniu Expo 2020 wykonał dwa przeloty nad Sheikh Zayed Road i wystawą Expo 2020 w dniach 13 i 14 października.

Media oraz zebrana publiczność mogła zobaczyć samolot między godziną 5.00 a 8.00 rano (czasu lokalnego) w różnych punktach widokowych na Sheikh Zayed Road oraz wokół Expo 2020. Loty te to część specjalnego projektu, o którego szczegółach Emirates opowie już wkrótce.

We wrześniu linie Emirates ozdobiły swoje flagowe samoloty A380 odważnymi barwami Expo 2020. To przyciągające wzrok zaproszenie na światową wystawę będzie widoczne w całej flocie A380 należącej do Emirates.

Wystawa Światowa Expo 2020. Linie Emirates: Airbus A380 (fot. Emirates)

Emirates zabiorą w przestworza przesłanie Expo 2020 w Dubaju samolotem z wyjątkowym pełnym malowaniem

Emirates, główny partner i oficjalne linie lotnicze Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju, zaprezentowały przyciągające spojrzenia malowanie samolotu A380, które będzie szerzyć przesłanie EXPO na całym świecie.

Linie zrezygnowały z tradycyjnych biało-złotych barw na rzecz niebieskiej, wielkoformatowej grafiki w żywych kolorach: zielonym, pomarańczowym, różowym, fioletowym i czerwonym. Grafika biegnie wzdłuż kadłuba aż do ogona i stateczników, przeplatając się z charakterystycznym logo Expo 2020 w Dubaju w kształcie pierścienia. Na obu bokach kadłuba A380 znajdują się specjalne napisy „Dubai Expo” oraz „Be Part of the Magic”. Na osłonach silników umieszczono również napisy z przesłaniem Expo 2020 w Dubaju oraz z datą wydarzenia.

Ponadto, na bokach samolotu widnieje wizerunek odważnej kaskaderki, która stanęła na Burdż Chalifa w popularnej reklamie linii Emirates, stewardesa trzyma tabliczkę z napisem: „See you there” oraz „Dubai Expo Oct-Mar 2022”.

Kultowe czerwone malowanie spodu samolotów Emirates, widoczne tylko podczas oglądania samolotu od dołu, zostało zastąpione malowaniem w kolorze pomarańczowym z napisem „Dubai Expo”, można je będzie dostrzec na A380 w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Nowy wygląd A380 został zaprojektowany oraz stworzony przez wewnętrzny zespół Emirates. To pełne malowanie, które stanowi zdecydowanie największy tego typu projekt, jakiego kiedykolwiek podjęły się linie. Jego wcielenie w życie i bezbłędne wykonanie wymagało długiego planowania i pomysłowości.

Jednostka A6EEU wybrana do malowania została całkowicie oczyszczona z farby. Następnie na samolot starannie i metodycznie naniesiono jedenaście kolorów, według ustalonej kolejności. Do nakładania farb wykorzystano metodę „wild spray”, elektrostatyczne pistolety natryskowe i konwencjonalne pistolety lakiernicze, zużyto ponad 2500 m2 materiału do kreślenia i maskowania. Wszystkie szablony i wzorniki zostały wyprodukowane w wewnętrznej drukarni UV i warsztacie grafiki linii lotniczych, a ich wykonanie i wykończenie pochłonęło wiele godzin pracy. Pracownicy Emirates Engineering Aircraft Appearance Centre sprawnie poradzili sobie z wyzwaniami związanymi z dopracowaniem konturów, przeniesieniem projektów na trójwymiarową powierzchnię samolotu, z użyciem kontrastujących kolorów, a także ze złożonymi odcieniami tła.

W następnym kroku naniesiono kalkomanie na osłony silników oraz wizerunek członka personelu pokładowego Emirates z tabliczką z napisem przy wyjściach z samolotu.

Proces malowania i nanoszenia kalkomanii trwał 16 dni i pochłonął 4 379 godzin.

Linie Emirates mają długą tradycję jeśli chodzi o specjalne malowania swoich Airbusów A380 i Boeingów 777 i tylko w ciągu ostatnich pięciu lat zespół linii lotniczych stworzył blisko 50 unikalnych wzorów i 100 malowań. Poprzez specjalne malowanie linie oddały hołd i uczciły dziedzictwo zmarłego szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, przybliżyły kibicom ich ulubione kluby, zawodników i światowe turnieje, szerzyły przesłanie ZEA o tolerancji i wielokulturowości, podnosiły świadomość społeczeństwa na temat nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Innowacyjne wzory sprawiają, że podróżujący samolotami Emirates, ich obserwatorzy i zwykli obywatele spoglądają w niebo w poszukiwaniu inspiracji.

Nowe barwy promujące Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju pojawią się na trzech samolotach A380 linii Emirates. Charakterystyczny niebieski samolot Expo dołączy do grupy 40 innych jednostek ze specjalnym malowaniem dedykowanym Expo 2020 w Dubaju, które od 2018 roku latają do ponad 130 miast w sieci Emirates.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button