RELACJE

Wystawa „Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego” w MNK [ZDJĘCIA]

Wystawa w Muzeum Narodowym

Od środy 31.10.2018 r. otwarto nową wystawę w krakowskim Muzeum Narodowym „Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego”.

Wystawa powiązana jest z myślą historyczną Józefa Piłsudskiego – twórcy Legionów, architekta niepodległości, ale także publicysty, wnikliwego analityka historii Polski, stratega. Ekspozycja nieprzypadkowo prezentowana będzie w Krakowie – mieście, z którym Józef Piłsudski był silnie związany. Tu mieszkał w latach 1900-1917, zakładał Związek Strzelecki, stąd wyruszał na wojnę przeciwko Rosji, tu spotykały go hołdy po dymisji z Legionów Polskich, tu wielokrotnie po wojnie wracał i spoczął po śmierci w podziemiach tutejszej katedry.

Ekspozycja podzielona jest na dziewięć części, a wśród eksponatów: mundur marszałka, sztandar z czasów Konfederacji Barskiej,dzieła Jacka Malczewskiego czy braci Kossaków.

Kto nie będzie mógł obejrzeć wystawy osobiście będzie to mógł zrobić wirtualnie. Muzeum Narodowe w Krakowie dołączyło do ekskluzywnego grona obiektów, które można zwiedzać wirtualnie dzięki Google. Wystarczy pobrać aplikację Google Arts &Culture.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button