WARSZAWA

Wybory Kundelka Roku 2019 w Warszawie. Piknik i punkt bezpłatnego czipowania

Wybory Kundelka Roku 2019

Pierwsze miejsce za najdłuższe uszy, nagroda mistrza sztuczek i szczekania – to kilka kategorii w Wyborach Kundelka Roku 2019.

Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 9 czerwca, o godz. 12.00 w parku Pole Mokotowskie. Na pikniku nie zabranie czworonogów ze Schroniska Na Paluchu i punktu bezpłatnego czipowania.

W niedzielne popołudnie właściciele czworonożnych podopiecznych spotkają się na polanie parku Pola Mokotowskiego, a ich pupile wystartują w Wyborach Kundelka Roku. Organizatorzy przygotowali nagrody dla laureatów różnych kategorii m.in. najdłuższy ogon, sterczące uszy, szery uśmiech, mistrz sztuczek, psi wokalista, czworonóg podobny do opiekuna oraz także historia adopcji. Dodatkowo na uczestników imprezy czekać będą gry, quizy i drobne upominki.

Na wydarzeniu pojawi się także ponad 120 psów ze Schroniska na Paluchu w ramach akcji Adoptuj warszawiaka. Mieszkańcy będą mogli poznać zwierzę, wziąć je na spacer zapoznawczy i spytać wolontariuszy, jak najlepiej opiekować się pupilem. Na czas wydarzenia, w godz. 12.00-14.30, będzie otwarty punkt bezpłatnego znakowania zwierząt. Właściciele, którzy chcą zaczipować psa lub kota, proszeni są o wzięcie książeczki zdrowia. Więcej informacji o pikniku dostępne tutaj oraz na stronie napaluchu.waw.pl.

Szukają nowego właściciela

Paluch jest znany praktycznie każdemu warszawiakowi. To schronienie dla psów i kotów, które czekają na kochający dom. Obecnie do placówki trafiają bezdomne zwierzęta z Warszawy, gminy Piaseczno i gminy Góra Kalwaria, a w tym roku, 1 maja dołączyła także gmina Raszyn. Ostatnio schronisko regularnie informuje o nowych rekordach adopcyjnych, choć wciąż 653 psy i 62 koty szukają nowego właściciela.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button