MUZYKA

„Wszystko będzie dobrze”. Golec uOrkiestra, Enej, Feel, Roksana Węgiel podtrzymują na duchu [TELEDYSK]

Koronawirus COVID-19

Widok skąpanego w letnim słońcu molo w Orłowie i głos Haliny Mlynkovej.

Wersy od Piotra Kupichy z zespołu Feel, a w tle – pełen ludzi, tętniący życiem w środku sezonu dworzec Gdynia Główna. Wreszcie idolka nastolatek, zwyciężczyni Eurowizji Junior Roksana Węgiel śpiewa w rytm fal spokojnie bujających się w gdyńskiej marinie. To klip do utworu „Wszystko będzie dobrze”, który ma podtrzymać nas na duchu w czasie trwającego kryzysu.

Gdynia obok m.in. Warszawy, Krakowa zbudowała tło do teledysku na trudne czasy, który wyprodukowała „Niepodległa”. To połączone siły polskich gwiazd muzyki, od braci Golec, przez frontmanów zespołów Feel i Enej aż po Halinkę Mlynkovą i Roksanę Węgiel.

W trwającym blisko trzy minuty utworze słyszymy też Wojciecha Cugowskiego, Edytę Golec, Natalię Kawalec i zespół Tulia. – Sprawmy, żeby mówiono nie tylko o wybuchu epidemii, która zatrzymała świat, ale też wybuchu międzyludzkiej solidarności. Pokażmy ilu jest ludzi dobrej woli, ile jest w nas solidarności i dobroci – czytamy w opisie piosenki „Wszystko będzie dobrze”.

Optymistyczne, pełne słońca panoramy w klipie to w dużej części najbardziej charakterystyczne punkty Gdyni – marina jachtowa, Molo Południowe i zacumowany Dar Pomorza, wypełniona turystami plaża w Śródmieściu, molo w Orłowie, Dragon wchodzący do portu, kolejowy dworzec Gdynia Główna PKP czy rzeźba Tewu, „Dyrygent Fal”. Widoki z założenia mają dodać otuchy i nadziei na to, że trwająca epidemia przeminie i wszystko wróci do normalności, jak podkreślają twórcy – #wszystkobędziedobrze.

Wystąpili: Wojciech Cugowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Natalia Kawalec, Piotr Kupicha (Feel), Halina Mlynkova, Piotr Sołoducha (Enej),TULIA, Roksana Węgiel.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button