WROCŁAW

Wrocław. 3-latka błąkała się sama po ulicy. Matka była nietrzeźwa

Policja

Kilka dni temu w godzinach porannych funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymali zgłoszenie od kobiety przechodzącej ulicą Odrzańską, która napotkała idącą samotnie małą dziewczynkę.

Policjanci interweniowali natychmiast i potwierdzili tę informację. Okazało się, że dziecko w wieku 3 lat nie mówi i jest ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. Funkcjonariusze wraz z ratownikami od razu udzielili jej niezbędnej pomocy. Dziewczynka została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali, a jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Policjanci prowadzący czynności ustalili tożsamość rodziców dziewczynki.

Czynności przeprowadzone przez policjantów doprowadziły do ustalenia tożsamości rodziców dziewczynki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż dziecko przebywało pod opieką matki w jednym z mieszkań znajdujących się w okolicy miejsca odnalezienia 3-latki przez zgłaszającą kobietę.

W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dziecka. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Jeżeli okaże się, że matka dziewczynki naraziła ją na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia to zgodnie z treścią art. 160 kodeksu karnego może jej grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, a swoje czynności prowadzi również miejscowa prokuratura.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button