INNEWODNYZIMOWE

Worek medali – w tym trzy złote – polskich żeglarzy lodowych w mistrzostwach świata i Europy juniorów

MŚ i ME 2021 juniorów w żeglarstwie lodowym

W Estonii odbyły się mistrzostwa świata i Europy juniorów w żeglarstwie lodowym – w klasach DN (bojery) i Ice-Opti.

Polacy wywalczyli aż 9 medali, w tym aż trzy złote.

Michał Skawiński (YKP Warszawa) wywalczył złoty medal mistrzostw świata juniorów w klasie Ice-Opti. W klasie DN (bojery) mistrzynią świata juniorek została Laura Banach (MKŻ Mikołajki), która następnie nie dała też szans rywalkom w mistrzostwach Europy juniorek. W sumie Polacy w obu mistrzowskich regatach zdobyli aż 9 medali.

Mistrzostwa świata juniorów odbyły się w estońskim Haapsalu, gdzie organizatorzy wykorzystali ujemne temperatury i pojawienie się dobrego lodu, aby rozegrać również mistrzostwa Europy, których nie udało się przeprowadzić poprzedniej zimy. Polacy od lat są światową potęgą w żeglarstwie lodowym, zatem grad medali biało-czerwonych nie dziwi.

W klasie Ice-Opti ze złotego medalu cieszył się Michał Skawiński, który wygrał jeden wyścig, w dwóch kolejnych był drugi. Wśród kobiet po brązowy medal sięgnęła Magdalena Skórnóg (Giżycka Grupa Regatowa).

W bojerach (klasa DN) srebrny medal mistrzostw świata juniorów wywalczył Gustaw Miciński (YKP Gdynia), a na najniższym stopniu podium stanął Cezary Sternicki (Baza Mrągowo). Zwyciężył Rasmus Maalinn z Estonii. Ósme miejsce w klasyfikacji ogólnej, ale pierwsze wśród kobiet wywalczyła Laura Banach (MKŻ Mikołajki). Wicemistrzynią świata została Weronika Martynowska (OKŻ Olsztyn).

Po mistrzostwach świata, na tym samym akwenie rozegrano mistrzostwa Europy juniorów. Laura Banach także i w tych regatach sięgnęła po złoty medal, a Weronika Martynowska tym razem wywalczyła brąz. W klasie Ice-Opti w rywalizacji dziewcząt, Magdalena Skórnóg zdobyła brązowy medal.

Oprócz dziewięciu medali wywalczonych przez naszych bojerowców w Estonii, nasi reprezentanci zajmowali miejsca:

Mistrzostwa Europy Juniorów IceOpti:

Michał Skawiński – 5 miejsce

Wiktor Radziej – 6 miejsce

Rafał Górski – 7 miejsce

Tymon Sochaj – 8 miejsce

Mikołaj Wojciechowski – 14 miejsce

Mistrzostwa Świata Juniorów IceOpti:

Tymon Sochaj – 6 miejsce

Rafał Górski – 8 miejsce

Mikołaj Wojciechowski – 13 miejsce

Wiktor Radziej – 14 miejsce

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button